![Зі зборів активу міської територіальної громади. Налаштовані на позитивний результат](http://www.rada-poltava.gov.ua/db/img/62374552_d75d86e2.jpg)
Сьогодні у Міському будинку культури відбулисязбори активу міської територіальної громади «Про підсумки роботи галузейміського господарства за 9 місяців 2009 року та завдання по завершеннюпоточного року». Розпочалися вони нетрадиційно – показом фільму виробництвастудії «Місто» про відзначення 300-ліття Полтавської битви.
У своїйдоповіді міський голова Андрій Матковський одним з найбільших досягненьтериторіальної громади за цей час назвав мінімізацію наслідківфінансово-економічної кризи. Так, реалізаціяпродукції промисловими підприємствами - практично на рівні показників, які були передпочатком фінансово-економічної кризи.Про позитивні економічні результати свідчить і помітне збільшенняпитомої ваги Полтавиу ВВППолтавщини (29,8% у 2008 році проти 33,5% відсотків зараз).Полтава посідає перше місце з цього показникав регіоні.
Перевиконуєтьсябюджет міста.Це дало можливістьзабезпечувати усі планові видатки. Фінансування бюджетних закладів в освіті,медицині, культурі в середньому збільшилося на одинадцять відсотків. Заборгованостіпо заробітній платі, енергоносіям місцевий бюджет немає.
Рівеньбезробіття і заборгованості з заробітної плати значно нижче, ніж ранішепрогнозований. Вже з березня кількість зареєстрованих безробітних відповідалапоказникам минулого року- приблизно вісімсот осіб на місяць.
Сьогодніможемо говорити про правильність і вчасність ініційованої міською владою акції«Полтавська марка». Завдяки участі в ній та власним зусиллям багато підприємств, як наприклад, ЗАТ «Полтавпиво», отримали друге життя.
Запроваджено акцію «Добрі справи». Її адресати – пенсіонери та інваліди,діти -всі, хто потребує уваги йрозуміння. Підприємці охоче допомагають менш забезпеченим землякам, утверджуючисолідарність по-полтавськи.
Обнадійливим фактором стабілізації є плани промислових підприємств на 2010 рік вкладати інвестиціїу розвитоквиробництва. Серед них ВАТ «Полтавський автоагрегатнийзавод», ВАТ «Полтавахіммаш», ТОВ «Завод ГРЛ», ВАТ «Полтавакондитер», ВАТ«Полтавський хлібокомбінат» та інші.
Вистояв укризу і будівельний комплекс. Цього року Полтава прикрасилася низкою нових об'єктів. Успішно реалізуєтьсяпрограма спорудження доступного житла (варіант 30 на 70). До Дня міста за нею ввели другий будинок, будуєтьсятретій. Загалом цього року очікується введення в експлуатацію 76,4 тисяч м2багатоповерхового житла, що становить 99% до показника минулого року.
Добре підготувалисяцього року йдо зими. Погашені всіборги. Полтава увійшла у вісімку міст, які влітку стабільно забезпечувалися гарячою водою, ібез проблем розпочала опалювальний сезон вчасно - 15 жовтня. Незвичновеликий обсяг робіт у процесі підготовки дозимового періоду виконано і по ремонтужитлового фонду. Відремонтовано покрівлі на 221 будинку, опалювальнісистеми – в 920 будинках, системи гарячого водопостачання – у 795, холодного –у 1038, енергозабезпечення – у 582.
Цього рокупрокладено нову дорогу на Яківці, розпочато капітальні ремонтні роботи (вулиця Калініна),започатковано принципово нові підходи до ремонту з головним акцентом – наякості. Однак нині стан доріг викликає нарікання. Уже з наступного року запланованоактивізувати капітальний ремонтдоріг і розпочати його з транспортного кільця.
Сесієюміської ради були затверджені правила проведення земляних робіт на територіїміста, прийнято нове положення щодо видалення зелених насаджень. Поряд з цим здійсненокомплексний підхід щодо оновлення та реконструкціїдіючих парків і скверів.Як приклад –парк Ленінського комсомолу. Завдяки значним спонсорським коштам колишні хащіперетворилися на ще одне чудове місцевідпочинку для полтавців.
Унаступному році в рамках святкування 65-тої річниці Перемоги заплановано впорядкуватимеморіальний комплекс Солдатської Слави. Вартість ремонтно-реставраційних робітз врахуванням благоустрою паркової зони становить майже 3,5 млн.грн. АндрійМатковський звернувся до депутатів обласної ради з проханням знайти можливість співфінансуванняцих робіт з обласного бюджету, при гарантованому фінансуванні з міського.
Значнимпоштовхом розвитку Полтави туристичноїстали відзначення 300-ліття Полтавської битви, участьу програмі обслуговування учасників, членів УЄФА, гостей та туристів чемпіонату Європи з футболу. В цьому році в Полтаві були відкриті новівисококласні готелі «Палаццо» та «Алея Гранд». Кілька готелів вже підписалиугоди з операторами УЕФА. Продовжується оновлення діючих номерів інших готелів.
Покращитьобслуговування населення нова добудова приміщення міськвиконкому, яка дужедобре вписалася в архітектурний ансамбль історичної частини міста. Зврахуванням усіх сучасних вимог облаштований Єдиний дозвільний офіс.
Іншідоповідачі порушували проблеми розвитку підприємництва, роботи медичнихзакладів, органів самоорганізації населення. Виступаючи перед зібранням, головаобласної ради Олександр Удовіченко акцентував увагу на загальному стані областій країни, закликавши до прагматичних підходів у вирішенні складних питань. Вінпообіцяв: обласна рада готова профінансувати спільні з містом проекти.
А міськийголова Андрій Матковський, відповідаючи на запитання із залу, чи буде вінбалотуватися на посаду мера знову, зазначив: підстави для такого рішення унього є. Адже бачить довіру полтавців, у місті ще багато треба зробити. Міськийголова однозначно запевнив: Полтави він не покине, високі посади в Києві йогоне приваблюють.
Збориприйняли звернення до Прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко щодо сприяння погашенню кредиторської заборгованості та завантаження потужностей ВАТ«Тепловозоремонтний завод». Прийнято звернення і з приводу бюджетноговідшкодування ПДВ провідному підприємству харчової галузі міста – ВАТ«Полтавакондитер».
Завершилисязбори активу нагородженням полтавців, які зробили значний внесок у розвитокміста, відзнаками обласної та міської влад.
Источник: Полтавська міська рада та виконавчий комітет | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Зі зборів активу міської територіальної громади. Налаштовані на позитивний результат"