![Ти - душа Кубані, Краснодар! (Підсумки візиту офіційної делегації Полтави до міста-побратима)](http://www.rada-poltava.gov.ua/db/img/95562026_c7f869da.jpg)
26 – 27вересня в Краснодарі (Росія) пройшли святкові заходи, присвячені 216-тійрічниці з дня заснування міста. Полтавська делегація на чолі з міським головоюАндрієм Матковським мала змогу безпосередньо розділити радість з іменинниками.
Нагадаємо, договірпро партнерські відносини між Полтавою та Краснодарому дні відзначення 300-ліття Полтавської битви26 червня цього року в урочистій обстановці підписали міський голова АндрійМатковський і голова муніципальної структури, мер Краснодара Володимир Євланов.Таким чином географія міст-побратимів Полтави розширилась. Вибір Краснодара бувне випадковий. За довгі роки співжиття в цьому краї українців і росіян між нимисклалися дружні стосунки. Тут існує станиця «Полтавська», завжди тепло мизустрічаємо гастролі Кубанського козачого хору, Йосиф Кобзон є почеснимгромадянином не лише Полтави, але й Краснодара, і навіть День міста мивідзначаємо майже одночасно.
За словамиміського голови Андрія Матковського, саме українські козаки заснували ірозбудовували Краснодар. Невипадково другий гімн міста звучить українською –«Розпрягайте, хлопці, коні…»
Доречі, назву «Краснодар» місто отримало лише у 1920 році. До цього часу,засноване в 1793 яквійськовий табір, а пізніше фортеця чорноморськими козаками, переселеними на Кубань, воно називалося«Єкатеринодар» - на честь імператриці Катерини ІІ. Без перебільшення можнасказати, що це промислово, фінансово та культурно розвинуте місто,багатонаціональне населення якого складає щонайменше 800 тисяч мешканців. Усівони разом з представниками Полтави і святкували День народження Краснодару.
Серед чисельних заходів фестивалі молодіжних організацій, козачоїкультури, вина та меду, концерти, тематичні майданчики для молоді. Тим неменше, на думку делегатів з Полтави,поряд зі схожістю формату заходів святкування, існує і суттєва концептуальна різницяміж нашими містами. Адже у Краснодарі усе нагадує, скоріше, презентацію містадля гостей, тоді як у нас – це родинне свято, орієнтоване на масовузацікавленість мешканців міста і шанування визволителів.
Полтавська делегація взяла участь у святкових заходах, і, середіншого, відвідала Тріумфальну Олександрівську арку, зведену ще у 1888 році.Поряд з відновленими за фотографіями та ескізами «Царськими воротами» полтавціпобачили скульптуру образу Катерини Великомучениці, розміщену на великому дзвонів колі чотирьох ангелів, поклали квіти до пам'ятника народній артистці СРСР,кіноактрисі Кларі Лучко, доля якої безпосередньо пов'язана з нашим містом. Так,у школі №2 створений навіть музей, присвячений цій неповторній жінці.
Але найбільш зворушливим моментом, певно, стала зустріч міськогоголови Полтави Андрія Матковського з рідною школою у місті Темрюк, якезнаходиться неподалік Краснодару. Востаннє Андрій Матковський був у цій школі 30 років назад, бо саме у 1979 році вінзакінчив навчальний заклад №1 з відмінними результатами. Заздалегідь знаючи проприїзд випускника, до школи зійшлися колишні вчителі, друзі та однокласники.
Ів прямому розумінні цього слова зустрічали свого земляка хлібом-сіллю.Спеціально для гостей лунали пісні як українською, так і російською мовами увиконанні і школярів, і учасників самодіяльних колективів. Завершальнимиакордом поїздки на Кубань сталивідвідини батьківської хати міського голови, у якій свого часу він прожив 15років.
Переглянути фотографії
Источник: Полтавська міська рада та виконавчий комітет | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Ти - душа Кубані, Краснодар! (Підсумки візиту офіційної делегації Полтави до міста-побратима)"