Діяльність вищих органів державної влади.
27 червня у Полтаві на полі Полтавської битви за участі заступника голови Секретаріату Президента України – Представника Президента України у Конституційному Суді - Представника Президента України у Центральній виборчій комісії М.Ставнійчук, Міністра внутрішніх справ України Ю.Луценка, в.о. Першого заступника Міністра закордонних справ України Ю.Костенка, заступника Міністра культури України О.Бенча, голови облдержадміністрації В.Асадчева, голови облради О.Удовіченка, Полтавського міського голови А.Матковського, Надзвичайного і Повноважного Посла Королівства Швеція в Україні С.Гуллгрена, Надзвичайного і Повноважного Посла Фінської Республіки в Україні К.Міккелсона, Надзвичайного і Повноважного Посла Республіки Польща в Україні Я.Ключковскі, керівника апарату Президента РФ С.Наришкіна, радника Президента РФ В.Черномирдіна, заступника Міністра закордонних справ РФ Г.Карасіна відбулося урочисте освячення та відкриття арки примирення - Ротонди пам'яті. На арці викарбувано слова «Час лікує рани» трьома мовами – швецькою, російською та українською. Ротонда створена у вигляді арки з масивним дзвоном угорі, який лунав, вшановуючи пам'ять полеглих 300 років тому під Полтавою. Кожна делегація висловлювала ідею загального примирення та взаємоповаги.
● 26 червня на Полтавщині на базі Лубенської філії ЗАТ „Райз-Максимко” та у Лохвицькому районі відбувся Національний День поля ЗАТ компанії „Райз». В рамках заходу за участі Першого заступника Міністра аграрної політики України Ю.Лузана проведено семінар для 300 керівників та головних спеціалістів філій компанії, менеджерів, науковців, представників сільськогосподарських підприємств та організацій з усіх областей України, що співпрацюють з компанією «Райз». У ході його роботи оглянуто демонстраційні посіви зернових і технічних культур у зазначеному господарстві (озимої пшениці, ячменю, кукурудзи, ріпаку та цукрових буряків) та сучасну сільськогосподарську техніку.
Заходи місцевих органів виконавчої влади.
28 червня у Полтаві з нагоди Дня Конституції України відбулося урочисте покладання квітів до пам’ятника Тарасу Шевченку та пам’ятного хреста Українським загиблим козакам. Участь у заході взяли голова облдержадміністрації В.Асадчев, заступник голови облдержадміністрації А.Баранов, голова обласної ради О.Удовіченко, міський голова А.Матковський, громадськість.
● 27 червня у Полтаві з ініціативи облдержадміністрації та Полтавської обласної організації ВТ "Просвіта" імені Т.Г.Шевченка, за участі заступника голови облдержадміністрації Н.Мякушко, відбулася громадська панахида за загиблими під час Полтавської битви козаками-мазепинцями. Перед присутніми виступили народні депутати України М.Кульчинський (депутатська група "За Україну!") І.Заєць, О.Чорноволенко, Я.Кендзьор (фракція НУ-НС), голова Всеукраїнського об’єднання "Свобода" О.Тягнибок, заступник голови КУН В.Борейчук, Верховний отаман ВУКО "Українське козацтво" І.Вардинець. Панахиду відслужив Єпископ Полтавський і Кременчуцький Федір (УПЦ КП). Також учасниками зібрання (1,5 тис. осіб) проведено хресною скорботну хресну ходу центральними вулицями Полтави від пам’ятного хреста Українським загиблим козакам від Панянського бульвару до храму св. вмч. Георгія Переможця.
● 26 червня у Полтаві в обласній прокуратурі за участі заступника голови облдержадміністрації Н.Мякушко відбулася нарада з питань погашення заборгованості з виплат заробітної плати. Цього ж дня Н.Мякушко провела засідання регіональної комісії з питань діяльності підприємств громадських організацій інвалідів.
Пам’ятні дати.
29 червня у с.Світлогірське Кобеляцького району (Полтавська обл.) за участі голови облдержадміністрації В.Асадчева, Єпископа Полтавського і Кременчуцького Федора (УПЦ КП) керівництва району, представників обласних та районних козацьких та громадських організацій в рамках заходів пов’язаних з відзначенням 300-річчя воєнно-політичного виступу І.Мазепи та Полтавської битви проведено урочисте вшанування полеглих у боях 1709 року козаків. Відбулася хресна хода від Світлогірської сільської ради до пам’ятного місця боїв, де відкрито та освячено пам’ятний знак загиблим під час воєнних дій у 1709 році. Також презентовано історичну драму - містерію місцевого автора С.Коломійця «Переволочна» та представниками козацьких організацій під постріли гармати покладено квіткові вінки на воду.
Источник: Полтавська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Інформація на 30.06.09"