Говоримо з вихованцями про підтримку жертв злочинів.
Опубликовано: Олена
22 лютого, в більшості країн світу відзначається Міжнародний день підтримки жертв злочинів. Призначення такого дня покликане привернути увагу до проблем потерпілих від кримінальних правопорушень.
Для вихованців державної установи «Кременчуцька виховна колонія», в рамках Кіноклубу медіапросвіти з прав людини Docudays UA, організували правоосвітні заходи, присвячені зазначеній події. Під час презентації підлітки дізналися про історію заснування цього дня, яка бере початок із 1990 року, коли уряд Великобританії опублікував «Хартію жертв злочинів». Саме з того часу відзначається День підтримки жертв злочинів. Подискутували над проблемою соціальної реабілітації жертв злочинів та розглянули основні статті Декларації основних принципів правосуддя для жертв злочинів та зловживання владою. В бібліотеці установи оформили виставку літератури на дану тематику. Більш детально розглянули поняття «жертва злочину», - людина, якій заподіяно фізичну, майнову або моральну шкоду незалежно від того, визнано її у встановленому законом порядку потерпілим чи таким вона сама себе вважає. Оформили фото сушку, на якій представили 16 предметів, що стосуються реальних подій, пов’язаних із домашнім насильством, зокрема зв’язка ключів, рушник, м’яка іграшка тощо. Експозиція була представлена в м. Києві на виставці “Річ у тім…”, присвяченій проблемі домашнього насильства в будь-якому його вияві. В рамках заходу переглянули документальний фільм Манон Луазо «Мовчазна війна» з фільмотеки Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини DOCUDAYS UA. Після перегляду відбулася тематична розмова про гендерно-зумовлене насильство, сексуальне насильство під час збройних конфліктів. Події у фільмі відбуваються в Сирії, а правлячий режим використовує насильство як зброю у війні, коячи злочини проти людства. Влаштували акцію «Ми-проти насильства», де долоньками на помаранчевому кольорі закликали привернути увагу один одного до проблем насильства, від якого потерпає багато людей. Помаранчевий – є офіційним кольором, який символізує заклик проти насильства. Окрім зусиль на рівні влади, міжнародних та громадських організацій, необхідні також зміни в свідомості кожного українця та розуміння, що насильство є абсолютно неприйнятним.
10 вихованців успішно завершили базовий курс «Онлайн-інструменти протидії домашньому насильству» на Національній онлайн-платформі для розвитку цифрової грамотності «Дія. Цифрова освіта». Програма курсу допомогла розібратися підліткам в питаннях: домашнє насильство: що це та яким буває; до кого звертатися по допомогу; законодавство та повноваження поліції; планування безпеки постраждалих; як допомогти постраждалим.
#Полтавщина#КременчуцькаВиховнаКолонія# docudays.ua# docuclub
Добавить комментарий к новости "Говоримо з вихованцями про підтримку жертв злочинів. "