Розмовляємо про доступність і безбар’єрність для всіх.
Опубликовано: Олена
В рамках Кіноклубу медіа-просвіти з прав людини DOCUDAYS UA вихованці державної установи «Кременчуцька виховна колонія» дискутували про права людей з інвалідністю.
Для підлітків організували перегляд та обговорення документальної стрічки «Футбольний батько» польського режисера Міхала Йозвяка. Надзвичайно зворушливої і живої історії. Марчін – незрячий масажист у футбольному клубі. Він справжній фанат цього клубу, тож замість їздити на матчі своєї улюбленої команди разом із гравцями, добирається на місце з іншими вболівальниками. Марчін сам виховує 4-річного сина, котрий погано бачить і, так само як батько, може осліпнути. Уперше він бере хлопчика з собою. Батько і син разом готуються до надзвичайної події. І ось цей день настає…
Перед переглядом самої стрічки учасники виконали вправу «Шосте чуття». У центрі приміщення встановили стільці. Зав’язали очі одному учаснику, а інші – мали завдання супроводжувати цю особу, допомогати їй порадами. Після завершення вправи модератор обговорив з аудиторією: що відчували учасники під час виконання вправи? наскільки важко було пройти поміж стільцями із закритими очима? що виявилося найважчим? чи відчувають люди з порушеннями зору чи слуху або з ураженням опорно-рухового апарату себе на рівних з іншими людьми? Підлітки виконали завдання «Щити прав», під час якого зазначили, як держава і чиновники, зокрема і органи виконавчої влади та місцевого самоврядування, мають докладати максимум зусиль для усунення перешкод на шляху до реалізації та унеможливлення дискримінації осіб з інвалідністю. Зокрема: створювати можливості для участі осіб з інвалідністю у розробці та впровадженні законів, рішень, стратегій, які впливають на них, надавати необхідні консультації та забезпечувати відповідною інформацією; вживати заходів гарантування прав осіб з інвалідністю, запобігати їх порушенню та випадкам дискримінації; враховувати права осіб з інвалідністю у кожній стратегії та програмі; виховувати та формувати повагу до осіб з інвалідністю з боку громадського та приватного сектору, окремих індивідів; проводити дослідження з метою розробки продуктів, послуг і технологій, які сприяють інклюзивності; забезпечувати інформацією про соціальні та реабілітаційні заходи та інше. Детально обговорили як можуть реалізовувати свої права люди з інвалідністю, які перебувають в установах виконання покарань?
Наприкінці переглянули відео із серії «Чесно. Коректно. Просто», де команда «Майстерні Мрії» розповіла про права людини, які має кожен і кожна від народження. Але світ не бездоганний, тому розказали детальніше про те, які права часто порушують і як це зрозуміти.
Під час перегляду підлітки також дізналися про один з найважливіших документів про права людини та його зміст – Загальну декларацію прав людини, яка була прийнята і проголошена резолюцією Генеральної Асамблеї ООН 10 грудня 1948 року.
Стрічка «Футбольний батько» входить до нової дев’ятої колекції документальних фільмів про права людини. Відібрані стрічки глибоко занурюються в теми медичної та освітньої реформ, реформи виборчої та пенітенціарної систем, допоможуть краще розібратися з питаннями деінституціалізації та децентралізації, антикорупційної реформи. Значна частина фільмів присвячена правам дитини. Традиційно до колекції увійшли фільми, що в різні роки були представлені на березневому фестивалі Docudays UA. Також деякі з них отримали нагороди. Загалом Медіатека DOCU/CLUB налічує 147 фільмів.
#Полтавщина#КременчуцькаВиховнаКолонія
Добавить комментарий к новости "Розмовляємо про доступність і безбар’єрність для всіх."