Дискутуємо про дотримання права людини на працю!
Опубликовано: Олена
Право на працю є одних із основних прав людини. Це право закріплено Загальною декларацією прав людини, Конституцією України, Кодексом законів про працю України.
Вихованці державної установи «Кременчуцька виховна колонія» долучились до відзначення Міжнародного дня рівності на роботі. Заходи відбулись під гаслом «Праця в наш час – це велике право і великий обов'язок» в Кіноклубі медіа-просвіти з прав людини Docudays UA. До перегляду та обговорення підліткам запропонували документальну стрічку «Заробітчанський шлях», яку створила режисерка з Угорщини Олена Федюк. Фільм слідує за ходою чи не єдиної у світі заробітчанської прощі – 10-денного пішого паломництва із Самбора до Зарваниці, присвяченого і організованого українськими трудовими мігрантами та їхніми сім'ями. Під час ходи і спільних молитов паломники не лише отримують благодать, але і мають змогу поділитися своїм досвідом за кордоном та возз'єднатися з відчуженими за роки міграції сім'ями. Вони намагаються подолати нищівні стереотипи та почуття провини за міграцію. В умовах повної зневіри до держави церква постає хоча й суперечливим, та мало не єдиним рушієм соціального і політичного спротиву. За допомогою методу «мозкового штурму» вихованці відповіли на питання: які враження справив на вас фільм; чому, на Вашу думку, режисерка так назвала свою стрічку; про що це кіно; хто є героями фільму; що Ви про них дізналися; як пояснюють мету прощі її учасники; як пояснює мету прощі священик; яка тематика об’єднує пісні, які звучать у фільмі; як пояснюють свою участь у прощі діти; якою вони бачать ситуацію зі заробітчанством батьків. Учасники занотували причини виїзду за кордон на заробітки, які називають герої/героїні фільму. Назвали також причини, які змушують виїжджати на роботу за межі України, на прикладі власних спостережень. Для юнаків влаштували вікторину, яка стосувалася основних питань: нормативно-правові акти, що забезпечують право на працю та хто, відповідає за порушення трудових прав? правил особистої безпеки під час виконання робіт у виробничих майстернях установи.
Підлітки ознайомилися з витягом з Конституції України та знайшли статті, які відповідають певній групі прав (особисті, економічні, соціальні, політичні, екологічні, культурні). Презентували власні напрацювання. На прикладі фільму й отриманої інформації визначили, які з перелічених прав порушено щодо героїв/героїнь фільму. Особливу увагу звернули на порушення права на працю. Подискутували над питаннями: як воно бути заробітчанином? як досягти бізнесового успіху, живучи в глухому українському селі? що саме я можу зробити вже зараз аби досягти успіху в подальшому?
11 січня у світі відзначають Міжнародний день рівності на роботі. Вперше це свято відзначили у 2017 році. Його мета — заохотити різноманіття робочих місць, побороти дискримінацію за ознакою статі, віку, раси, релігії та фізичних чи розумових вад, яка існує у сфері зайнятості.
#Полтавщина#КременчуцькаВиховнаКолонія
Добавить комментарий к новости "Дискутуємо про дотримання права людини на працю!"