В загальноосвітній школі державної установи «Кременчуцька виховна колонія» вчителі та учні долучились до Всесвітнього тижня медіа та інформаційної грамотності.
Опубликовано: Олена
#Полтавщина
#КременчуцькаВиховнаКолонія
#BreakTheFake
В загальноосвітній школі державної установи «Кременчуцька виховна колонія» вчителі та учні долучились до Всесвітнього тижня медіа та інформаційної грамотності.
Для юнаків організували Національний урок з медіаграмотності, спрямований на розвиток уміння ідентифікувати фейки та протистояти їхнім негативним впливам. Підлітки покращили навички з медіаграмотності за такими аспектами: «Конспірологія, фейки та емоційний вплив», «Фото- / відеофейки», «Експерти та псевдоексперти». Виконали ігрові вправи, під час яких: визначили, якою може бути небезпека через поширення фейків; звернули увагу на лайфхаки, які допоможуть відрізнити правду від неправдивої інформації. Склали пам’ятку «Як розпізнати фейк?». Подискутували над питаннями: з яких джерел ви отримуєте інформацію про COVID-19? чи впевнені ви, що інформація, яку ви отримуєте, – правдива? інтернет,– найбільш сприятливе місце для поширення фейків та дезінформації, а особливо – у період кризи. Як ви вважаєте, чи є пандемія COVID-19 кризою? Як ви вважаєте, чому поширюють фейки? Розглянули термін «дисклеймер» та навели приклади дисклеймера. Ознайомилися з порадами «Сім критеріїв, як вибрати хорошого експерта». Розглянули інформацію про різні типи медіа, інфографіку, відео та мультики. За допомогою таблиці «Структура дослідження фактчек» перевірили твердження / заяви, які були запропоновані для аналізу.
Переглянули навчальний серіал #BreaktheFake, у якому українські зірки розпізнають та спростовують міфи про COVID-19 та вакцинацію. Шість серій дали відповіді на питання про те, звідки беруться фейки, що таке конспірологічні теорії, чому не завжди варто довіряти блогерам, які слова-маркери мають насторожити у публікаціях та які методи допоможуть перевірити справжність фотографії чи відео. Головні герої відео - українські зірки - Джеррі Хейл, Алла Костромічова, Анна Трінчер, Аліна Паш, Костя Клепка та Даша Квіткова. Ведучим освітнього серіалу став Нікіта Добринін.
Проект створений за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку USAID Ukraine - USAID Україна та ING Bank спільно з Нова Українська Школа та ГО "Смарт Освіта".
Добавить комментарий к новости "В загальноосвітній школі державної установи «Кременчуцька виховна колонія» вчителі та учні долучились до Всесвітнього тижня медіа та інформаційної грамотності."