В рамках Кіноклубу медіа-просвіти з прав людини DOCUDAYS UA вихованці державної установи «Кременчуцька виховна колонія» обговорювали можливості для корисного використання часу в колонії та життєві цінності.
Опубликовано: Олена
#Полтавщина
#КременчуцькаВиховнаКолонія
#docuclub
#docuдіє
В рамках Кіноклубу медіа-просвіти з прав людини DOCUDAYS UA вихованці державної установи «Кременчуцька виховна колонія» обговорювали можливості для корисного використання часу в колонії та життєві цінності.
Зустріч відбулась в рамках програми «Кіноклубного літа на DOCUSPACE», що реалізується в межах проєкту «Мережа DOCU/CLUB – за реформи!», який фінансується Європейським Союзом та Національним фондом на підтримку демократії. DOCUSPACE — це онлайн-кінотеатр, де можна дивитись креативне документальне кіно з України та світу, ретельно відібране командою Docudays UA. Юнаки переглянули документальну стрічку «Китайські ван Гоги» режисера Юй Хайбо та режисерки Юй Тянкі Кікі. "Китайські ван Гоги" - це фільм про природу творчості і про силу мистецтва. Стрічка розповіла хлопцям про жителів села Дафен, які займаються тим, що копіюють полотна відомих європейських художників - Ван Гога, Моне, Далі. Кількість написаних копій "Соняшників", "Ирисов", автопортретів Ван Гога героєм фільму Чжао і його сім'єю вже напевно йде на тисячі. У них є замовник з Амстердама, і Чжао впевнений, що його роботи виставляються в галереї. Художники збираються поїхати в Амстердам і побачити роботи Ван Гога наживо, оскільки до цих пір задовольнялися маленькими репродукціями та ілюстраціями в книгах. Після візиту в Амстердам, де Чжао розуміє, що жодна його копія не може передати того, що закладено в картинах Ван Гога, він вирішує зайнятися власною творчістю, малюючи те, що йому здається важливим. Під час перегляду для хлопців фраза "китайські ван гоги" обросла трьома смислами, що з'являються по ходу фільму: на початку "ван Гоги" - це смішні копії автопортрета художника, потім - автори цих копій, механістично "освоїли" манеру постімпрессіоніста, і потім китайським Ван Гогом стає Чжао, який малює в тій же манері навколишній світ - портрет його бабусі, або вулицю, де знаходиться будинок його дитинства.
Після перегляду фільму юнаки активно подискутували над висловом Чжао і його друзів: "Можливо, наші картини теж не відразу визнають, як і картини Ван Гога, і через сто років ми станемо відомими". Виконали вправу «Корисне використання часу в ув’язненні». Обговорили цінності, які важливі для членів групи під час перебування у в’язниці. Під час дебатів порівняли ці цінності з тими, що необхідні для успіху в родині та спільноті після звільнення. Наголосили на тому, що цінність – це щось, що важливе для кожного. Вихованці назвали свої цінності та записали їх. Кожен учасник вибрав три цінності, які для нього найважливіші сьогодні. Учасники виконали ігрову вправу «Я навчився…». Кожен відверто говорив про те, чому він навчився і як тепер корисно використовує час в колонії, зокрема: дотримуватися законів, бути чесним, поважати кожну людину, відмовлятися від шкідливих звичок, здобувати освіту, набувати професійних навичок, цінувати своїх рідних і свій дім, вміння спілкуватися, дружньо взаємодіяти у групі і вирішувати спільні проблеми, робити прості побутові справи, розвивати власні творчі і спортивні здібності, вміння цікаво і весело відпочивати. Разом з модераторами підняли питання авторського права –сукупності прав, які належать автору у зв'язку зі створенням і використанням твору літератури, науки, мистецтва.
Такі інформаційно-просвітницькі заняття з вихованцями дозволять ефективно та якнайшвидше адаптуватися їм в соціальному середовищі та оптимально вирішити всі фінансові і побутові питання.
Добавить комментарий к новости "В рамках Кіноклубу медіа-просвіти з прав людини DOCUDAYS UA вихованці державної установи «Кременчуцька виховна колонія» обговорювали можливості для корисного використання часу в колонії та життєві цінності."