Для вихованців державної установи «Кременчуцька виховна колонія», напередодні Міжнародного дня захисту дітей, провели онлайн зустріч під гаслом «Кожен має право знати свої права»!.
Опубликовано: Олена
#Полтавщина
#КременчуцькаВиховнаКолонія
#docuclub
#docuдіє
Для вихованців державної установи «Кременчуцька виховна колонія», напередодні Міжнародного дня захисту дітей, провели онлайн зустріч під гаслом «Кожен має право знати свої права»!.
Зустріч відбулась у Кіноклубі медіа-просвіти з прав людини DOCUDAYS UA в рамках адвокаційної кампанії «DOCU ДІЄ» зі зменшення рівня злочинності шляхом успішної ресоціалізації засуджених – на підтримку реформи пенітенціарної системи: "Світ без злочинності", яка реалізується Кіноклубом медіапросвіти з прав людини Docudays UA виховної колонії за сприяння та підтримки ГО «Докудейз». Експертами виступили учасник громадської організації «Зупини насильство!» Анастасія Сенченко та провідний інспектор Автозаводського районного відділу філії «Центру пробації» в Полтавській області Альона Макаренко. Юнаки розглянули поняття «насильство», види насильства, правові та юридичні аспекти. Ознайомилися із способами захисту особистості в ситуації насильства. В ході вирішення практичних завдань із повсякденними життєвими ситуаціями юнаки виділяли проблему у ситуації, встановлювали можливі причини, що призвели до розвитку такої ситуації та визначали перелік фахівців, які мають бути залучені до розв’язання ситуації і функції кожного з них. Разом з експертами переглянули короткометражний фільм «Полум’яні голоси» режисерки з Ізраїлю Ноа Левін. Фільм, який підняв для підлітків безліч правових питань, зокрема: право на людську гідність; права дитини; право на освіту; дискримінація; ксенофобія. Хлопці переглянули історію свого ровесника, 17-річного Сруліка - ізраїльтянина ефіопського походження, відторгненого системою освіти. Він працює прибиральником і пише пісні – мріє стати відомим репером. Тексти пісень його гурту «Полум‘яні голоси» – це історії про молодь із Шапіри, мікрорайону в невеликому містечку Ґадера, розповіді про їхні життя й мрії. Коли ефіопи починають виступи проти поширення расизму, Срулік трансформує свої почуття в слова пісні й стає голосом протесту. Музика у стрічці стала засобом боротьби ефіопських євреїв за свої права. Після показу підлітки разом із модератором Кіноклубу провели паралелі щодо використання пісні як політичного гасла у світі та в Україні.Активно обговорили фільм. Подискутували над питанням: «Чи існує проблема расової (національної) дискримінації в Україні?». Ознайомилися із законодавством нашої країни, яке дає змогу захистити себе від дискримінації на етнічному та расовому ґрунті. З юнаками обговорили питання: «Як Ви розумієте, що таке права людини?», «Чи всі люди наділені правами?», «З якого віку людина отримує свої права?», «Чи збільшується у людей обсяг прав з віком?», «До якого віку людина вважається дитиною?». За допомогою інформаційного повідомлення хлопці дізналися про цікаві факти з історії формування прав дитини. Ознайомилися із ключовими правами, зазначеними у Конвенції ООН про права дитини.
В Україні Міжнародний день захисту дітей відзначається із 1998 року. У 1991 році Україна приєдналася до Конвенції ООН про права дитини, згідно з якою кожна держава зобов’язана поважати та заохочувати право дитини на всебічну участь у культурному і творчому житті, забезпечувати їй повноцінне дозвілля та відпочинок.
Добавить комментарий к новости "Для вихованців державної установи «Кременчуцька виховна колонія», напередодні Міжнародного дня захисту дітей, провели онлайн зустріч під гаслом «Кожен має право знати свої права»!."