Для вихованців державної установи «Кременчуцька виховна колонія» влаштували подорож у «Країну Прав Дитини».
Опубликовано: Олена
#Полтавщина
#КременчуцькаВиховнаКолонія
#docuclub
#docuдіє
Для вихованців державної установи «Кременчуцька виховна колонія» влаштували подорож у «Країну Прав Дитини».
Заходи відбулись під гаслом «Знай свої права, дитино!» в Кіноклубі медіа-просвіти з прав людини Docudays UA, в рамках адвокаційної кампанії «DOCU ДІЄ» зі зменшення рівня злочинності шляхом успішної ресоціалізації засуджених – на підтримку реформи пенітенціарної системи: "Світ без злочинності". На першому етапі заняття модератор розповів юнакам про основні права дітей в Україні, а також про процеси розвитку та становлення особистісної та релігійної ідентичності, де підліток отримує можливість вільного релігійного самовизначення. Висвітлив факти про релігійне і моральне виховання юнаків і дітей в різних країнах світу. Інформував, що в Декларації про ліквідацію усіх форм нетерпимості та дискримінації на підставі релігії чи переконань закріплено, що “кожна дитина має право на доступ до освіти у сфері релігії чи переконань відповідно до бажань її батьків або законних опікунів…” (ч. 2 ст. 5), що керівним принципом у вихованні і навчанні дітей для батьків все ж таки повинні слугувати інтереси їхньої дитини (принцип 7 Декларації прав дитини; ч. 1 ст. 18 Конвенції про права дитини (ООН, 1989); ч. 2 ст. 5 Декларації про ліквідацію всіх форм нетерпимості та дискримінації на підставі релігії чи переконань). Учасники влаштували обговорення: хто така дитина? хто має забезпечити дитині належне життя? чим діти відрізняються від дорослих? хто відповідальний за формування особистості дитини (батьки, школа, опікуни тощо)? Після цікавих фактів вихованці переглянули документальний фільм «Виховання Уляни», який створив чеський режисер Алєксандр Ґорєлік. Підлітки побачили історію дев’ятирічної Уляни, перед її особистістю безсилі всі педагогічні закони. «Хороші» діти старанно працюють і моляться, граються разом. «Погана» Уляна не молиться і проводить час наодинці з собою. Її мама — наркоманка, а бабуся — алкоголічка. Тому сестри з Братства нових святомучеників, де виховують Уляну, вважають її генетично зіпсованою. Їй не може дати раду навіть матінка Вєньяміна, професійний педагог у минулому, яка стала православною вихователькою сиріт. Після перегляду стрічки хлопці назвали власні версії назви фільму, головних героїв фільму із зазначенням їх позитивних та негативних рис характеру та що вразило у героях? Підлітки розподілили порушення прав дитини, які висвітлені у фільмі, на 3 категорії: захист, що гарантує безпеку дітей і охоплює конкретні питання, такі, як неприпустиме поводження, бездоглядність та експлуатація; забезпечення, що охоплює особливі потреби дітей, такі, як освіта і медичне обслуговування; участь, що визнає здатність дитини приймати рішення і брати участь у житті суспільства в міру дорослішання і наближення до повноліття. Створили «Плакат передвиборчої програми», де «майбутні
депутати» з переконливим заголовком та програмою, яка забезпечить їхнє обрання пояснили: права дитини незалежно від віку; права дитини у віці з 14 років; права дитини у віці з 16 років. Пограли в гру «Яке це право», під час якої за малюнками пропонували відібрати порушені у фільмі права дитини та назвати їх. На хвилинці дискусії «Щити прав» обговорили куди могла звернутися головна героїня за необхідності та хто є нашим захистом — щитом наших прав? На завершенні заняття кожний із юнаків на кольорових наліпках написав головні права дітей.
Перегляд фільмів про права дитини збагачують знання вихованців в соціальній, релігійній і правовій сферах. Кіноклуб Docudays UA надає можливість юнакам зрозуміти, що кожна дитина повинна виховуватися в дусі розуміння, терпимості, дружби між народами, миру і загального братства, поваги до свободи релігії чи переконань інших людей. Кампанія «DOCU ДІЄ» зі зменшення рівня злочинності шляхом успішної ресоціалізації засуджених – на підтримку реформи пенітенціарної системи: "Світ без злочинності" реалізується Кіноклубом медіапросвіти з прав людини Docudays UA Кременчуцької виховної колонії за сприяння та підтримки ГО «Докудейз».
Добавить комментарий к новости "Для вихованців державної установи «Кременчуцька виховна колонія» влаштували подорож у «Країну Прав Дитини». "