Вихованці державної установи «Кременчуцька виховна колонія» долучились до відзначення Всесвітнього дня охорони праці.
Опубликовано: Олена
#Полтавщина
#КременчуцькаВиховнаКолонія
#docuclub
#docuдіє
Вихованці державної установи «Кременчуцька виховна колонія» долучились до відзначення Всесвітнього дня охорони праці.
Заходи відбулись під гаслом «Передбачати, готуватися та реагувати на кризи – інвестуймо зараз у стійкі системи БЗР» в Кіноклубі медіа-просвіти з прав людини Docudays UA, в рамках адвокаційної кампанії «DOCU ДІЄ» зі зменшення рівня злочинності шляхом успішної ресоціалізації засуджених – на підтримку реформи пенітенціарної системи: "Світ без злочинності". На засідання, в якості спікерів, запросили вчителя загальноосвітньої школи Світлану Голєшеву та інженера групи з охорони праці Наталю Павлюк . До перегляду та обговорення запропонували документальну стрічку «Заробітчанський шлях», яку створила режисерка з Угорщини Олена Федюк. Фільм слідує за ходою чи не єдиної у світі заробітчанської прощі – 10-денного пішого паломництва із Самбора до Зарваниці, присвяченого і організованого українськими трудовими мігрантами та їхніми сім'ями. Під час ходи і спільних молитов паломники не лише отримують благодать, але і мають змогу поділитися своїм досвідом за кордоном та возз'єднатися з відчуженими за роки міграції сім'ями. Вони намагаються подолати нищівні стереотипи та почуття провини за міграцію. В умовах повної зневіри до держави церква постає хоча й суперечливим, та мало не єдиним рушієм соціального і політичного спротиву. За допомогою методу «мозкового штурму» вихованці відповіли на питання: які враження справив на вас фільм; чому, на Вашу думку, режисерка так назвала свою стрічку; про що це кіно; хто є героями фільму; що Ви про них дізналися; як пояснюють мету прощі її учасники; як пояснює мету прощі священик; яка тематика об’єднує пісні, які звучать у фільмі; як пояснюють свою участь у прощі діти; якою вони бачать ситуацію зі заробітчанством батьків. Учасники занотували причини виїзду за кордон на заробітки, які називають герої/героїні фільму. Назвали також причини, які змушують виїжджати на роботу за межі України, на прикладі власних спостережень. Для юнаків влаштували вікторину, яка стосувалася основних питань: нормативно-правові акти, що забезпечують право на працю та хто, відповідає за порушення трудових прав? правил особистої безпеки під час виконання робіт у виробничих майстернях установи. Підлітки ознайомилися з витягом з Конституції України та знайшли статті, які відповідають певній групі прав (особисті, економічні, соціальні, політичні, екологічні, культурні). Презентували власні напрацювання. На прикладі фільму й отриманої інформації визначили, які з перелічених прав порушено щодо героїв/героїнь фільму. Особливу увагу звернули на порушення права на працю. Подискутували над питаннями: як воно бути заробітчанином? як досягти бізнесового успіху, живучи в глухому українському селі? що саме я можу зробити вже зараз аби досягти успіху в подальшому?
Обговорили проблеми заробітчан: відірваність від родини, тяжкі й незвичні умови, неможливість «знайти себе» вдома тощо. Поділилися життєвими історіями своїх знайомих, рідних і близьких щодо успішної самореалізації в Україні «на порожньому місці», без капіталовкладень чи бізнес-зв’язків. Наприкінці підлітки прийняли активну участь в конкурсі малюнків, присвячених Всесвітньому дню охорони праці. На подвір’ї колонії висадили тую на честь вшанування пам’яті загиблих на виробництві.
Відповідно до Указу Президента України від 18.08.2006 № 685/2006, щороку 28 квітня, у Всесвітній день охорони праці, в Україні відзначається День охорони праці. За рекомендацією Міжнародної організації праці девіз зазначеного заходу у 2021 році «Передбачати, готуватися та реагувати на кризи – інвестуймо зараз у стійкі системи БЗР».У 2021 році Міжнародна організація праці присвячує День охорони праці залученню потенціалу елементів системи безпеки та здоров’я, що сприяють безпеці та здоров’ю на роботі.
Добавить комментарий к новости "Вихованці державної установи «Кременчуцька виховна колонія» долучились до відзначення Всесвітнього дня охорони праці."