Вихованці державної установи «Кременчуцька виховна колонія» долучились до відзначення Всесвітнього Дня книги та авторського права
Опубликовано: Олена
#Полтавщина
#КременчуцькаВиховнаКолонія
#docuclub
#docuдіє
Вихованці державної установи «Кременчуцька виховна колонія» долучились до відзначення Всесвітнього Дня книги та авторського права. Свято засновано у квітні 1995 року Генеральною конференцією ЮНЕСКО. Це данина поваги до книг та авторів. Головна мета свята – привернути увагу державних органів і читачів до книг як джерела отримання знань, мати доступ до духовних і матеріальних цінностей, розуміння краси і творчих досягнень людини. Адже книги – це вікно у світ культурного розмаїття, це міст, що з'єднує різні цивілізації у часі й просторі.
Зустріч відбулась під гаслом «Кімната без книг – все одно, що людина без душі» в Кіноклубі медіа-просвіти з прав людини Docudays UA, в рамках адвокаційної кампанії «DOCU ДІЄ» зі зменшення рівня злочинності шляхом успішної ресоціалізації засуджених – на підтримку реформи пенітенціарної системи: "Світ без злочинності". На засідання, в якості спікера, запросили юрисконсульта Романа Кондратьєва. До перегляду та обговорення запропонували документальну стрічку «Сирійська історія кохання», яку створив режисер з Великої Британї Шон МакАллістер. Документаліст відомий своїми відвертими та щирими фільмами, які з надзвичайною інтимністю зображають життя звичайних людей, що борються за виживання, проте потрапляють у політичні та особистісні конфлікти, намагаючись знайти сенс у світі, в якому ми живемо. Як ранні стрічки, так і нещодавні успішні роботи Шона продовжують надихати, дивувати та зачаровувати публіку. Його останній фільм, «Сирійська історія кохання», був показаний у парламентах Великобританії та Європи, а також став третім у списку найкращих стрічок The Guardian 2015 року. Тож, перед переглядом юнаки разом з модератором розглянули питання: традиції святкування Дня книги, історії творення книги, новітніх технологій у видавництві, пам’ятники книзі у країнах світу та Україні. Документальна стрічка розповіла юнакам історію кохання Амера і Рагди. Стрічка, що знімалася більше 5 років, окреслює їхню неймовірну одіссею до політичної свободи. Раґда — не звичайна сирійка, вона не доглядає дітей, не займається господарством, а сидить за ґратами за політичні погляди. Її заарештувала таємна поліція за книгу, що критикувала уряд. Амер виховує чотирьох синів та чекає на дружину. Познайомилися вони також у в‘язниці. Амер був борцем за свободу Палестини, а Раґда — сирійською революціонеркою. Після перегляду фільму серед учасників влаштували дискусію та поговорили про збереження кохання та власних ідеалів, про роль жінки та чоловіка у сім‘ї, де обидва надають перевагу боротьбі за свободу. Разом з юрисконсультом підняли питання авторського права у видавництві. Роман розповів вихованцям про механізми захисту авторських прав та види відповідальності за порушення авторських прав у видавництві. Закінчилась зустріч Акцією «Книга у пошуку читача».
Кампанія «DOCU ДІЄ» зі зменшення рівня злочинності шляхом успішної ресоціалізації засуджених – на підтримку реформи пенітенціарної системи: "Світ без злочинності" реалізується Кіноклубом медіапросвіти з прав людини Docudays UA Кременчуцької виховної колонії за сприяння та підтримки ГО «Докудейз».
Добавить комментарий к новости "Вихованці державної установи «Кременчуцька виховна колонія» долучились до відзначення Всесвітнього Дня книги та авторського права"