Адвокаційна кампанія «DOCU ДІЄ» в Кременчуцькій виховній колонії: «Інтимні селфі в інтернеті – жарт чи небезпечний ризик?».
Опубликовано: Олена
#Полтавщина
#КременчуцькаВиховнаКолонія
# docuclub
#docuдіє
Для вихованців державної установи «Кременчуцька виховна колонія», в рамках адвокаційної кампанії «DOCU ДІЄ» зі зменшення рівня злочинності шляхом успішної ресоціалізації засуджених – на підтримку реформи пенітенціарної системи: "Світ без злочинності", організували психологічну годину «Інтимні селфі в інтернеті – жарт чи небезпечний ризик?».
На початку з вихованцями поговорили про зміст понять «секстинг» та «онлайн-грумінг». Переглянули відеоролики «Online сексуальне насильство над дітьми в Інтернеті (онлайн-грумінг). Методом «мозкового штурму» відповіли на запитання: як Ви вважаєте чи відбуваються такі злочини в Україні? Як Ви вважаєте, що спонукає молодь робити такі світлини? Чим вони керуються? Чому молодь так легко вірить в щирість нових «друзів» та надсилають свої світлини? Як Ви оцінюєте вчинки молоді? Зумовлені миттєвими почуттями? Емоціями? Щоб могли вони зробити, щоб не потрапити в таку ситуацію? як Ви гадаєте, чому саме тема кохання обрана злочинцями для грумінгу? Що робити, якщо потрапив в таку ситуацію? Під час вправи «Правда чи ні?» вихованці висловили власні думки щодо тверджень: «надсилати свої інтимні фото небезпечно лише тоді, якщо я не знаю людину в реальному житті»; «якщо наші відносини тривають кілька місяців в реальному житті, то я можу без вагань надсилати коханій людині будь-які свої фото». В робочих групах юнаки виконали практичні завдання та презентували свої напрацювання за напрямками: як я можу зрозуміти, що скоріше за все спілкуюся з шахраєм, мета якого отримати мої фото; як я можу убезпечити себе від онлайн-грумінгу; що можна зробити, якщо я потрапив в ситуацію загроз в Інтернеті; що я можу зробити, якщо дізнаюсь, що мій друг потрапив в ситуацію загроз в Інтернеті? Зупинилися на переліку прав дитини, які порушуються під час дії злочинців. Наголосили на: повагу до приватного та сімейного життя, на захисті від усіх форм жорстокого поводження тощо. Виконали вправи «Тест білборду» та «Щит прав дитини». Помандрували правовим путівником «Мої права завжди зі мною».
Для сучасних підлітків мережа Інтернет - це не просто віртуальна реальність, а повноцінна частина їхнього життя, де вони навчаються, спілкуються, вибудовують відносини та відчувають себе частиною спільноти. Проте саме Інтернет все частіше стає джерелом сучасної небезпеки для молоді, наслідки якої не обмежуються втратою грошей чи особистих поро лей у соціальних мережах, а можуть коштувати підлітку здоров’я чи майбутнього. Тож, вкрай необхідно формувати у хлопців уявлення про актуальні ризики в Інтернеті, пов’язані з надсиланням власних інтимних фото. Знання допоможуть кожному вихованцю після звільнення зберегти не тільки себе у безпеці, а й своїх рідних та близьких. Кампанія «DOCU ДІЄ» зі зменшення рівня злочинності шляхом успішної ресоціалізації засуджених – на підтримку реформи пенітенціарної системи: "Світ без злочинності" реалізується Кіноклубом медіапросвіти з прав людини Docudays UA Кременчуцької виховної колонії за сприяння та підтримки ГО «Докудейз».
Добавить комментарий к новости "Адвокаційна кампанія «DOCU ДІЄ» в Кременчуцькій виховній колонії: «Інтимні селфі в інтернеті – жарт чи небезпечний ризик?». "