Для вихованців державної установи «Кременчуцька виховна колонія», з нагоди Всеукраїнського Дня довкілля, організували зустріч у Кіноклубі медіа-просвіти з прав людини Docudays UA
Опубликовано: Олена
#Полтавщина
#КременчуцькаВиховнаКолонія
# docudays.ua
# docuclub
Для вихованців державної установи «Кременчуцька виховна колонія», з нагоди Всеукраїнського Дня довкілля, організували зустріч у Кіноклубі медіа-просвіти з прав людини Docudays UA.
До перегляду та обговорення підліткам запропонували документальну стрічку українського режисера Дмитра Глухенького «Металобрухт». Головний герой Фенік – збирач старого залізяччя. Живе у напівзруйнованому будинку, спить на подарованому сусідами дивані, миється з-під крану у дворі і вважає себе щасливим. Чому? Бо сам заробляє на шматок хліба, має дах над головою, молодість, поруч – жінка, яку він любить і яка любить його. Феніка хвилює лиш те, що скоро закінчиться металобрухт. Обговорення після перегляду фільму складалося з 2-х блоків. Перший, який відбувся під гаслом «Екологія: роздуми, пошуки…» – присвятили темі охорони навколишнього середовища та питанням екології. Поговорили про свято-Всеукраїнський день довкілля. Про те, як кожен з нас може долучитися до збереження цієї планети та про прості способи, які можуть допомогти зберегти довкілля та ще й зекономити. Другий блок присвятили темі толерантності, формуванню у підлітків поважного ставлення до особистості, позбавлення хлопців стереотипів та шаблонів поведінки до людей, які опинились в складних життєвих обставинах. Вихованцям продемонстрували гострі та наболілі соціальні проблеми українського суспільства і всього людства в цілому. В колі учасників відбулась жвава дискусія: чи є в вашому оточенні (чи зустрічали) людей, які опинились в складних життєвих обставинах, людей без постійного місця проживання, без постійної роботи, людей, які зловживають алкогольними та наркотичними речовинами або ведуть аморальний спосіб життя? Відповіли на запитання: як ви гадаєте, що призвело таких людей до такого способу життя? Ваше особисте відношення до таких людей? У двох робочих групах хлопці малювали портрет головного героя Феніка. Одна - зобразила позитивні аспекти життя головного героя, інша – деструктивні форми поведінки. Поміркували над тим, що людині потрібно для повноцінного життя. Після дебатів про сенс слова «щастя» і про те, що може перешкодити здійсненню мрії людини бути щасливим, всі одностайно дійшли висновку, що людина сама є будівельником власного життя. Останнім кроком заняття стало навчання вихованців побутовим навичкам: облаштовувати своє житло, робити його більш красивим і затишним завдяки зеленим насадженням.
Всеукраїнський день довкілля відзначають щорічно, починаючи з 1999 року, згідно з Указом Президента України «Про День довкілля» від 6 серпня 1998 року. Передумовою стали різні громадські ініціативи, зокрема започаткованої Всеукраїнською акцією «Дерево–Життя».
У третю суботу квітня громадські організації проводять заходи, спрямовані на поліпшення стану навколишнього середовища – очищення водних джерел, озеленення територій, збереження заповідних об'єктів, поширення екологічних знань. Спочатку свято мало на меті відзначити Стокгольмську конференцію ООН з навколишнього середовища, яка стала однією з найважливіших в історії екологічного руху. Цього ж дня була заснована UNEP (United Nations Environment Network) – Екологічна програма ООН, яка зараз є основним організатором та ідеологом Дня довкілля.
Добавить комментарий к новости "Для вихованців державної установи «Кременчуцька виховна колонія», з нагоди Всеукраїнського Дня довкілля, організували зустріч у Кіноклубі медіа-просвіти з прав людини Docudays UA"