Кампанія «DOCU ДІЄ» в Кременчуцькій виховній колонії: говоримо про ефективне спілкування!
Опубликовано: Олена
#Полтавщина
#КременчуцькаВиховнаКолонія
#БудуємоМайбутнєРазом
#UNICEF Ukraine
#docuclub
#docuдіє
В державній установі «Кременчуцька виховна колонія», в рамках пілотування проекту програми Курсів підготовки до звільнення неповнолітніх засуджених, який реалізується ВГЦ «Волонтер» за підтримки ЮНІСЕФ та адвокаційної кампанії «DOCU ДІЄ» зі зменшення рівня злочинності шляхом успішної ресоціалізації засуджених – на підтримку реформи пенітенціарної системи: "Світ без злочинності", проведено заняття в рамках модулю «Стосунки з друзями, ефективне спілкування».
Під час зустрічі підлітки навчалися конструктивно взаємодіяти та протидіяти тиску, і говорити «ні». Розглянули поняття конфліктів у стосунках з оточуючими; позитивні та негативні сторони конфліктів; інформацію про техніки конструктивного розв’язання конфліктних ситуацій та їх практичне відпрацювання. Під час інформаційного повідомлення «Крива конфлікту» визначили етапи розвитку некерованого конфлікту. Вправа «Почуття в мені» допомогла учасникам виявити зовнішні та внутрішні ознаки відчуття злості, незадоволення та страху. У 3-х групах намалювати одну емоцію: людину, яка відчуває злість; людину, яка відчуває образу; людину, яка відчуває страх. По черзі презентували свої напрацювання та обговорили їх: яким чином ви зобразили відчуття злості/страху/образи у людини? що відбувається з м’язами? як це відображається у тілі людини? які відчуття можна відчувати у ногах/руках? яке в людини дихання, що відчуває страх/образу/злість? чи важливо розуміти і вміти бачити, що відчуває інша людина (наш співрозмовник чи той, із ким у нас конфлікт)? чому? Ознайомилися із правилами управління та вирішення конфліктів. Вправа «Як сказати «НІ» допомогла сформувати навички асертивної відмови та прохання про допомогу. Розглянули способи «Вигравання часу», зокрема: «Мені треба звіритись із розкладом. Я напишу вам пізніше»; «Мені необхідно поговорити з хлопцем/дівчиною/рідними, щоб переконатись, чи немає у них планів на цей день»; «Мені необхідно подумати. Я пізніше дам відповідь»; «Я перетелефоную через кілька хвилин». Ознайомилися з техніками асертивної відмови. В парах хлопці розподілили ролі на того, хто буде висловлювати прохання, і хто говоритиме «ні». Звернули увагу учасників на те, що кожна людина має право вибору у будь-якій ситуації. Ми маємо право сказати «Ні!» на будь-яку пропозицію. Перш, ніж погодитися, необхідно зважити всі «за» і «проти» і самостійно прийняти рішення.
Метою модулю є: актуалізувати та розширити знання учасників про конфлікти, надати інформацію про ефективні шляхи їх розв’язання задля побудови конструктивної взаємодії учасників з іншими людьми; сприяти формуванню в учасників компетенцій обирати емоційну реакцію відповідно до ситуації, захищати свою думку, відмовляти, не ображаючи іншу людину. Кампанія «DOCU ДІЄ» зі зменшення рівня злочинності шляхом успішної ресоціалізації засуджених – на підтримку реформи пенітенціарної системи: "Світ без злочинності" реалізується Кіноклубом медіапросвіти з прав людини Docudays UA Кременчуцької виховної колонії за сприяння та підтримки ГО «Докудейз».
Добавить комментарий к новости "Кампанія «DOCU ДІЄ» в Кременчуцькій виховній колонії: говоримо про ефективне спілкування!"