Адвокаційної кампанії «DOCU ДІЄ» в Кременчуцькій виховній колонії: навчають корисно організовувати власне дозвілля!
Опубликовано: Олена
#Полтавщина
#КременчуцькаВиховнаКолонія
#БудуємоМайбутнєРазом
#UNICEF Ukraine
#docuclub
#docuдіє
В державній установі «Кременчуцька виховна колонія», в рамках пілотування проекту програми Курсів підготовки до звільнення неповнолітніх засуджених, який реалізується ВГЦ «Волонтер» за підтримки ЮНІСЕФ та адвокаційної кампанії «DOCU ДІЄ» зі зменшення рівня злочинності шляхом успішної ресоціалізації засуджених – на підтримку реформи пенітенціарної системи: "Світ без злочинності", проведено заняття в рамках модулю «Корисне дозвілля».
Заняття «Вільний час: що з ним робити», «Самопізнання – мої інтереси та здібності» та «Тайм-менеджмент» включали різноманітні вправи, завдання та ігри. Разом з тренером юнаки поділилися один з одним своїми інтересами під час проведення вільного часу. Подискутували над питанням: «а що ж таке вільний час?» та коли він набуває цінності для особистості. Переглянули класифікацію вільного часу. Розглянули поняття «дозвілля» та як вони його розуміють. Відповідно виокремили і функції дозвілля. Під час виконання вправи «Активне та корисне дозвілля» спробували спланувати власне корисне дозвілля. В робочих групах створили образ успішного підлітка, у якого є достатньо вільного часу, пофантазували і записали на стікерах, що він робить у цей вільний час. Друга група створила образ підлітка, який «пливе за течією», його позиція, що буде – те і буде, та на стікерах записали, що він робить у цей вільний час. Обговорили: у чому полягають відмінності дозвілля цих двох підлітків? що схожого можна виділити у цих двох образах, які види діяльності є подібними і притаманні обом типам підлітків? чи можуть деякі з названих видів дозвілля успішного підлітка бути притаманними тому, хто звик жити за принципом «що буде – те буде»? чи можуть деякі з названих видів дозвілля підлітка, що звик жити за принципом «що буде – те буде», бути притаманними успішному підлітку? які? Кожний розписав свій буденний день, скільки в ньому відводиться часу на навчання, спорт, працю, гуртки, улюблену справу, спілкування з друзями тощо. Під час вивчення теми «Самопізнання – мої інтереси та здібності» учасники вивчали себе та визначали, як це допомагає в результаті визначати своє дозвілля, планувати свій час, спираючись на свої уподобання та інтереси. Виконання вправи «Мої найкращі риси» сприяло розвитку в хлопців здібності до самоаналізу та зміцненню віри в себе. Дійшли висновку, що від особистісного ставлення та визначення власних потреб залежать дії людини, що впливають на її майбутнє. Розглянули поняття «проактивність» та складові проактивності. Подискутували над питаннями: навіщо людині знати свої потреби? як потреби впливають на дозвілля? як людина може використовувати знання про власні потреби (інтереси) для організації активного та корисного дозвілля?. Вправа «Хочу» і «Треба» допомогла усвідомити необхідність постійної роботи над собою задля досягнення поставлених цілей. На прикладі стакана розподілили всі сфери життя у відповідності з тим, скільки часу кожен з учасників виділяє для кожної сфери свого життя. Познайомилися з поняттям «Тайм-менеджмент» та методиками оптимальної організації часу для виконання поточних задач, проектів та календарних подій.
Метою модулю є: сформувати в підлітків усвідомлення важливості проведення вільного часу з користю, підвищити обізнаність про способи планування часу задля організації активного та корисного дозвілля та особистісного розвитку, відповідно до своїх інтересів та здібностей. Кампанія «DOCU ДІЄ» зі зменшення рівня злочинності шляхом успішної ресоціалізації засуджених – на підтримку реформи пенітенціарної системи: "Світ без злочинності" реалізується Кіноклубом медіапросвіти з прав людини Docudays UA Кременчуцької виховної колонії за сприяння та підтримки ГО «Докудейз».
Добавить комментарий к новости "Адвокаційної кампанії «DOCU ДІЄ» в Кременчуцькій виховній колонії: навчають корисно організовувати власне дозвілля!"