До Міжнародного дня боротьби за ліквідацію расової дискримінації в державній установі «Кременчуцька виховна колонія» організували дебати «Расова дискримінація».
Опубликовано: Олена
#Полтавщина
#КременчуцькаВиховнаКолонія
# docudays.ua
# docuclub
До Міжнародного дня боротьби за ліквідацію расової дискримінації в державній установі «Кременчуцька виховна колонія» організували дебати «Расова дискримінація».
Зустріч відбулась під час засідання Кіноклубу медіапросвіти з прав людини Docudays UA. На даний час в установі відбувають покарання вихованці різної національності, в тому числі і ромської. Тож з інтересом юнаки долучились до перегляду документальної стрічки українського режисера Романа Бондарчука «Ромська мрія». Стрічка продемонструвала чотири історії про мешканців таборів Закарпаття. Дениса, Мирослава, Діану та Ренату вважають успішними в ромському середовищі, тож вони прагнуть бути взірцями. Методом стоп-кадрів підлітки обговорили досягнення кожного героя:
- Денис виховувався в інтернаті, тепер він веде тут музичний гурток. Живе у таборі в будинку тещі з дружиною і трьома дітьми. Але на роботу ходить лише в класичних костюмах з краваткою й до блиску начищених черевиках. Денис купив ділянку землі в селі, мріє збудувати там будинок і виїхати з табору;
- Мирослав працює в обласній телерадіокомпанії, знімає та веде щотижневу програму для ромів. Теми програм Мирослава охоплюють і спортивні змагання за участю ромів, і роботу ромських організацій, навіть історичні оповіді, які мають пробуджувати повагу до свого народу;
- Діані 23 роки, вона мешкає у таборі «Радванка». Мати двох дітей від двох шлюбів не полишає мрії вивчитися й стати професійним хореографом. Діана веде танцювальний гурток у місцевій ромській школі. Жінка переконана, що нація припиняє своє існування тоді, коли люди перестають виконувати народні танці;
- Рената народилася в таборі в Мукачевому. Вона вивчилася на юриста в Міжрегіональній академії управління персоналом (МАУП) і переїхала з батьками у квартиру. Нещодавно Рената почала працювати в центрі правової інформації та консультації, створеному в колишньому будинку батьків дівчини. Уперше в історії мукачівського табору ромів безкоштовно консультує юрист. Дівчина допомагає відновлювати паспорти, оформляти свідоцтва про народження дітей, представляє інтереси ромів у судах.
Питання модератора після перегляду стосувалися поняття «дискримінації», утисків, ксенофобії, розпізнавання та запобігання проявам ворожого ставлення до людей за ознаками «іншості». Учасники відповіли на питання: якими бувають види дискримінації і що означає заборона дискримінації, якими є принципи недискримінації, які законодавчі та нормативні акти спрямовані на боротьбу з дискримінацією, яка відповідальність передбачена за дискримінацію та мову ворожнечі. Також під час дебатів розглянули передумови, принципи та наслідки, до яких призводять стереотипи та дискримінація. Наприкінці дебатів хлопці намалювали руки, де написали ознаки подолання дискримінації.
Фільми створені за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» в рамках реалізації ініціативи «Посилення правових можливостей бідних верств населення». Цикл «Ромська мрія» – це дослідження українськими документалістами проблем ромів Закарпатської області.
Добавить комментарий к новости "До Міжнародного дня боротьби за ліквідацію расової дискримінації в державній установі «Кременчуцька виховна колонія» організували дебати «Расова дискримінація»."