До Дня українських добровольців та доброволиць в державній установі «Кременчуцька виховна колонія» відбулось засідання Кіноклубу медіапросвіти з прав людини Docudays UA
Опубликовано: Олена
#Полтавщина
#КременчуцькаВиховнаКолонія
# docudays.ua
# docuclub
До Дня українських добровольців та доброволиць в державній установі «Кременчуцька виховна колонія» відбулось засідання Кіноклубу медіапросвіти з прав людини Docudays UA.
Учасники переглянули документальний фільм «Аліса в країні війни», авторками якого є Аліса Коваленко та Любов Дуракова. Коли на Майдані починалася революція, Алісі було 26 років. Як і багато інших режисерів, вона почала знімати важливі події, що відбувалися в її країні. Але дуже скоро відстань між камерою і реальністю починає скорочуватися, життя і смерть стають важливішими за просто зйомки фільму, і впродовж наступних двох років Аліса опиняється в найгарячіших точках заворушень: від Майдану Незалежності в Києві, через блок-пости Слов’янська, до руїн Донецького аеропорту. Це також історія подорожі та особистий щоденник української дівчини-документаліста, яка стикається з проблемою вибору, так само, як і більшість громадян її країни, коли історичні події раптово вриваються в особисте життя. Опісля перегляду для юнаків модератори організували годину роздумів «Хто такий волонтер?». Хлопцям роз’яснили явища волонтерства в сучасному світі та переваги волонтерської роботи для молоді. Подискутували над тим, що кожний юнак може зробити хорошого для інших людей, з власного бажання, не очікуючи вдячності й винагороди. Наприклад, - підтримати зневірену людину, внести кошти на операцію хворого, допомогти старенькій донести важкі сумки, безплатно поділитися своїми вміннями й знаннями з іншими людьми. Учасники зазначили, що іноді буває важко роззирнутися навколо, помітити чужу біду. Втім, суспільству потрібні люди, які допомагають іншим щодня, які живуть не лише своїми проблемами, а намагаються полегшити тягар обділених долею. З зацікавленням підлітки взяли участь у рольовій грі «Я можу надати допомогу», під час якої розглянули різні життєві ситуації та навели приклади особистої допомоги, яку зможуть надати іншим людям. Виконали вправи «Відгадай якості волонтера» та «Карта душі волонтера». Особливу увагу під час спілкування приділили вкладу добровольців у захист України. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять полеглих військових у боротьбі за незалежність, суверенітет та територіальну цілісність рідної Держави.
Молоді люди присвячують волонтерству і благодійності чимало зусиль, вільного часу, юного запалу й щирості почуттів. Для них це — не друга, а перша професія, адже, колись розпочавши цю справу, вони обрали її на все життя.
Добавить комментарий к новости "До Дня українських добровольців та доброволиць в державній установі «Кременчуцька виховна колонія» відбулось засідання Кіноклубу медіапросвіти з прав людини Docudays UA"