В рамках Кіноклубу медіапросвіти з прав людини Docudays UA вихованці державної установи «Кременчуцька виховна колонія» переглянули короткометражний фільм «Полум’яні голоси» режисерки з Ізраїлю Ноа Левін
Опубликовано: Олена
#Полтавщина
#КременчуцькаВиховнаКолонія
# docudays.ua
# docuclub
В рамках Кіноклубу медіапросвіти з прав людини Docudays UA вихованці державної установи «Кременчуцька виховна колонія» переглянули короткометражний фільм «Полум’яні голоси» режисерки з Ізраїлю Ноа Левін.
Фільм піднімає багато тем, зокрема: право на людську гідність; права дитини; право на освіту; дискримінація; ксенофобія. Тож, зустріч відбулась під гаслом «Кожен має право знати свої права». Хлопці переглянули історію свого ровесника, 17-річного Сруліка - ізраїльтянина ефіопського походження, відторгненого системою освіти. Він працює прибиральником і пише пісні – мріє стати відомим репером. Тексти пісень його гурту «Полум‘яні голоси» – це історії про молодь із Шапіри, мікрорайону в невеликому містечку Ґадера, розповіді про їхні життя й мрії. Коли ефіопи починають виступи проти поширення расизму, Срулік трансформує свої почуття в слова пісні й стає голосом протесту. Після показу кінострічки присутні активно обговорили фільм. Подискутували над питанням: «Чи існує проблема расової (національної) дискримінації в Україні?». Ознайомилися із законодавством нашої країни, яке дає змогу захистити себе від дискримінації на етнічному та расовому ґрунті. З юнаками обговорили питання: «Як Ви розумієте, що таке права людини?», «Чи всі люди наділені правами?», «З якого віку людина отримує свої права?», «Чи збільшується у людей обсяг прав з віком?», «До якого віку людина вважається дитиною?». За допомогою інформаційного повідомлення хлопці дізналися про цікаві факти з історії формування прав дитини. Ознайомилися із ключовими правами, зазначеними у Конвенції ООН про права дитини, та обговорили обов’язки, що передбачає кожне право. Опісля, за малюнками на яких зображене те чи інше право, назвали про яке право йдеться у документальному фільмі. Модератор акцентував увагу підлітків на тих обов’язках, які вони мають, наприклад, право на освіту – обов’язок навчатися, а також на обмеженнях, яке може мати вказане право, так право на отримання інформації може бути обмежене приватним характером такої інформації чи віком користувача
Фільм дуже цікавий, адже основну інформацію про героя вихованці мали змогу дізнатися із рядків його пісень. Музика стала засобом боротьби ефіопських євреїв за свої права. Підлітки разом із модератором заходу провели паралелі щодо використання пісні як політичного гасла у світі та в Україні.
Добавить комментарий к новости "В рамках Кіноклубу медіапросвіти з прав людини Docudays UA вихованці державної установи «Кременчуцька виховна колонія» переглянули короткометражний фільм «Полум’яні голоси» режисерки з Ізраїлю Ноа Левін"