В рамках Кіноклубу медіапросвіти з прав людини Docudays UA вихованці державної установи «Кременчуцька виховна колонія» переглянули документальний фільм «Боротьба Джамали» режисерки з Швеції Елін Йонссон.
Опубликовано: Олена
#Полтавщина
#КременчуцькаВиховнаКолонія
# docudays.ua
# docuclub
В рамках Кіноклубу медіапросвіти з прав людини Docudays UA вихованці державної установи «Кременчуцька виховна колонія» переглянули документальний фільм «Боротьба Джамали» режисерки з Швеції Елін Йонссон.
Стрічка окреслила учасникам особистий і потужний портрет надзвичайно талановитої жінки, а також пісні і виступи, які пролили світло на історичні події та сучасну політичну ситуацію. Журналістка Елін Йонссон зафільмувала життя Джамали та її родини в Україні і Криму, змалювавши її трагічну сімейну історію та нинішню неспокійну ситуацію і складність становища кримських татар у наш час. За словами Джамали, режисер та автор картини Елін Йонссон показала дуже глибоку історію. Вона спостерігала за співачкою на концертах, на "Голосі країни” та під час "Євробачення”, тому у фільмі немає штучних епізодів. Фільм виробництва Шведського телебачення SVT розповідає про перемогу співачки у пісенному конкурсі "Євробачення-2016”, історію походження пісні "1944” та про життя простих людей в умовах російської окупації. Мета Джамали, яка в останні роки стала голосом цілого народу, полягає у прагненні донести трагедію своєї нації через мистецтво і творчість. Після перегляду учасники дискутували на різні теми, а особливо: про значення особистостей в історії, про війну і мир, права людей під час конфліктів. Наступний блок зустрічі присвятили питанням гендерної рівності і продовжили відомим висловом Маргарет Тетчер: "Якщо треба добре сказати - треба покликати чоловіка. Якщо треба зробити - треба покликати жінку". Вислів чітко говорить про те, що тільки у взаємодії чоловіків та жінок можна досягти великих успіхів. Модератор розповів юнакам визначення термінів «гендер», «гендерна рівність», «дискримінація», «права людини» тощо. Учасники заняття дискутували про права чоловіка і жінки в суспільстві, значення соціально-біологічних характеристик, соціальну і психологічну стать особистості. Обговорили суспільно-моральні проблеми щодо умов праці і створення кар’єри, заробітної плати, участі в політичній і релігійній діяльності, сімейних взаємовідносин, виховання дітей, побутових справ, соціальних стереотипів, які існують і раніше існували в соціальному середовищі. Підлітки висвітлили і записали на фліп-чарті, як вони розуміють поняття дискримінації і гендерної рівності. Створили проективні малюнки, на яких зобразили рівність чоловіків і жінок, справедливі закони, що будуть здійснюватись кожною державою незалежно від національності, гендерної приналежності чи віку. Під час третього блоку зустрічі хлопцям запропонували записати три риси характеру, які допомагають долати життєві труднощі та досягати успіху. Вихованці також визначили ознаки лідера та його функції для команди, яка працює на спільний результат.
Під час засідання в Кіноклубі вихованці розширили свої знання щодо соціальних і культурних моделей поведінки чоловіків і жінок, зрозуміли, що треба викорінювати такі деструктивні прояви в суспільному житті як гендерна нерівність і дискримінація.
Добавить комментарий к новости "В рамках Кіноклубу медіапросвіти з прав людини Docudays UA вихованці державної установи «Кременчуцька виховна колонія» переглянули документальний фільм «Боротьба Джамали» режисерки з Швеції Елін Йонссон."