Міжнародний день підтримки жертв злочинів в Кременчуцькій виховній колонії
Опубликовано: Олена
#Полтавщина
#КременчуцькаВиховнаКолонія
# docudays.ua
# docuclub
В рамках Кіноклубу медіапросвіти з прав людини Docudays UA вихованці державної установи «Кременчуцька виховна колонія» переглянули документальний фільм «Побачимось у Чечні» режисера з Грузії Олександра Кваташідзе.
Зустріч відбулась до Міжнародного дня підтримки жертв злочинів. Гаслом зустрічі обрали цитату Вольтера «Тільки слабкі скоюють злочини: сильному і щасливому вони не потрібні». Фільм розповів юнакам історії шістьох військових репортерів, з якими режисер познайомився під час чеченського конфлікту. Режисер у 1999 році перетнув Кавказькі гори від Грузії до Чечні, фотографуючи військові дії. Люди, яких Кваташідзе зустрів під час роботи військовим фотографом, намагаються пояснити, що ними керувало, коли вони вирушали працювати в гарячих точках. Хлопців сколихнули розповіді про професійний успіх та амбітні проекти, які чергуються з історіями про викрадення людей, вбивства і самогубства. Після перегляду стрічки модератори разом з юнаками згадали програми допомоги потерпілим від злочинів, починаючи від програм допомоги потерпілим від сексуального насильства і закінчуючи муніципальними службами прибиральників місць скоєння злочинів тощо. Саме ці програми допомагають людям впоратися зі стресом, вийти з кризи, або ж просто надають матеріальну та моральну підтримку. Назвали фактори, які ймовірно можуть стати причинами злочинного посягання на людину, зокрема: особисті характеристики, соціально-рольовий статус, конкретна життєва ситуація. Окреслили, що характерно для особи, яка стала жертвою злочину: притаманний стан остраху, фрустрації, пошуку підтримки. Підлітки ознайомилися з положеннями Декларації основних принципів правосуддя для жертв злочину та зловживання владою. Вихованці також переглянули і уривки з художньої стрічки «Заборонений» про Василя Стуса – поета шестидесятника, правозахисника, Героя України, борця за нашу культуру. Його намагалися зламати, знищити, стерти з людської пам'яті. А він і понині роздається віршами в серцях українців. Наприкінці зустрічі деякі хлопці долучились до написання листа підтримки політв’язневі. Учасники переглянули Живі історії: інтерв’ю з рідними людей, які утримуються на окупованих територіях Донбасу, в Криму або на території Російської Федерації.
Міжнародний день підтримки жертв злочинів покликаний привернути увагу до необхідності підтримки всіх тих, хто постраждав у результаті кримінальних дій чи від зловживань владою.
Добавить комментарий к новости "Міжнародний день підтримки жертв злочинів в Кременчуцькій виховній колонії"