В рамках Кіноклубу медіапросвіти з прав людини Docudays UA вихованці державної установи «Кременчуцька виховна колонія» переглянули український документальний фільм «Все палає»
Опубликовано: Олена
#Полтавщина
#КременчуцькаВиховнаКолонія
# docudays.ua
# docuclub
В рамках Кіноклубу медіапросвіти з прав людини Docudays UA вихованці державної установи «Кременчуцька виховна колонія» переглянули український документальний фільм «Все палає», знятий дебютантами Олександом Течинським, Олексієм Солодуновим та Дмитром Стойковим.
Фільм увійшов у лонг-ліст номінантів на Європейський кіноприз 2015 у категорії найкращий документальний фільм.Стрічка розповіла підліткам про події на Майдані у Києві взимку 2013–2014 років та показала протистояння Революції гідності з епіцентру конфлікту і простежила за тим, як воно змінює свій характер з мирного протесту в кровопролитні зіткнення. Після перегляду вихованці разом з модератором Святославом прослухали патріотичні вірші: О. Проця «А сотню вже зустріли небеса…», Н. Мазур «Сум і весна», А. Любка «Я не був героєм і хотів лише жити», О. Кухарука «Материнська віра», О. Тичка «Тиша на майдані», І. Бурдянської «Заповіт нащадкам» та пісні Кузьми Скрябіна «Революція у вогні», Океана Ельзи «Ще мить», Анастасії Приходько «Мамо, у мене всього одне життя», присвячені подіям того часу. Цілковита тиша панувала під час віршованих присвят «Синові» та «Мамо, не плач…». В них відчувалися невимовний біль, смуток і скорбота. Під мелодію гімну Небесної сотні «Пливе кача» ведучі запалили свічку і передали її вихованцям по колу. Хвилиною мовчання присутні згадали Сотню, яка зробивши перший крок, журавлиним ключем полинула у вирій вічності, ставши нашими Ангелами-Охоронцями на небі.
“Це не зовсім фільм про революцію, яка змінила Україну минулої зими. Радше, він показує загальний шаблон певного типу повстань – тих, що завершуються кровопролиттям. Спершу шляхетне прагнення свободи наражається на темну силу правителів-тиранів. Згодом, унаслідок сум’яття й хаосу, праведний народний гнів змінюється чистою люттю. Коли з’являються перші жертви з обох сторін, незалежно від того, наскільки білими чи чорними вони здаються сторонньому спостерігачеві, межа між добром і злом розмивається, якщо дивитися на неї з епіцентру битви. І, зрештою, все палає”, – охарактеризували стрічку на Docudays.
Добавить комментарий к новости "В рамках Кіноклубу медіапросвіти з прав людини Docudays UA вихованці державної установи «Кременчуцька виховна колонія» переглянули український документальний фільм «Все палає»"