В рамках Кіноклубу медіапросвіти з прав людини Docudays UA вихованці державної установи «Кременчуцька виховна колонія» переглянули документальний фільм «Мова»
Опубликовано: Олена
#Полтавщина
#КременчуцькаВиховнаКолонія
# docudays.ua
# docuclub
В рамках Кіноклубу медіапросвіти з прав людини Docudays UA вихованці державної установи «Кременчуцька виховна колонія» переглянули документальний фільм «Мова» режисера Сергія Лисенка.
Зустріч відбулась під гаслом «Мова-духовний скарб нації». Глядачі стали свідками дієвості активістів, які організовують безкоштовні курси для всіх охочих людей, які не володіють українською мовою. Книжкові ярмарки, музичні гурти, зустрічі з письменниками відбуваються у містах і містечках на Сході й Півдні України. В якості експерта на засідання Кіноклубу запросили вчителя загальноосвітньої школи Світлану Голєшеву. Протягом 2-х років Світлана долучалась в якості волонтера до команди викладання безкоштовних курсів української мови в Кременчуці. Курси для кременчучан організовували з метою поширення українського контенту та розвитку чудових можливостей для мовних практик, спілкування українською мовою та створення довкола українського світу. Після перегляду Світлана розказала хлопцям про курси та поділилася своїми враженнями від людей, які їх відвідували. Це люди зовсім різного віку, соціального становища, різної статі, але з єдиним прагненням – досконалу вивчити рідну українську мову. Хлопці, які відбувають покарання в колонії з різних куточків України, влаштували дискусію, зокрема поговорили про: чому та навіщо потрібно знати українську мову? Чи є українська мова в життєдіяльності українця головним засобом комунікації? Відповіді юнаків були надзвичайно різноманітними: емоційними й раціональними, наївними та вкрай серйозними, лаконічними й розгорнутими. Кожен висловив власне бачення стосовно досконалого володіння українською мовою та її реалізації в подальшій особистісній та професійній сфері. Все ж таки перемогли свідомість, патріотизм, почуття гідності та гордості за Батьківщину й рідну мову. Зупинилися на цитаті української письменниці Ліни Костенко «…Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову».
Документальний фільм «Мова», створений Громадською організацією «Південь» та Міжнародним фестивалем документального кіно про права людини Docudays UA, піднімає найважливішу тему. Сьогодні українська мова для кожного свідомого українця – це його персональна ділянка загального кордону самоідентифікації української нації, яку він особисто має захищати.
Добавить комментарий к новости "В рамках Кіноклубу медіапросвіти з прав людини Docudays UA вихованці державної установи «Кременчуцька виховна колонія» переглянули документальний фільм «Мова»"