В Кіноклубі Docudays UA підлітки Кременчуцької виховної колонії говорили про спілкування та комунікацію
Опубликовано: Олена
25 грудня 2020 року, в рамках Кіноклубу медіапросвіти з прав людини Docudays UA, вихованці державної установи «Кременчуцька виховна колонія» переглянули документальний фільм «Паперові зірки» режисерки Інни Омельченко.
Зустріч розпочалася цитатою Антуана де Сент-Экзюпері «Ничего нет драгоценнее уз, соединяющих человека с человеком». Учасники переглянули документальну стрічку, яка висвітлює події, які розвиваються в дитячому літньому таборі. Основні героїні-дівчатка Аліна і Поліна, які потрапили в табір та в однакових умовах поводяться по-різному. Аліна ніколи не була в дитячому літньому таборі. У день заїзду вона плаче, а пізніше, увечері, залишається в порожній кімнаті, поки інші веселяться на дискотеці. Але її смуток зникає через кілька днів, і ось вона вже марширує разом з іншими та співає пісні. Поліна також недавно приїхала до табору, але вона не приєдналася до гурту. Вона тримається осібно й живе у світі фантазій. Двоє дівчат живуть разом в одній кімнаті, сплять на розташованих поруч ліжках, але помічають одна одну, лише коли починають виготовляти паперові зірки для конкурсу. Обговорення фільму відбувалося за участю вихователів, які звернули увагу на те, як поводила себе дівчинка Аліна по відношенню до Поліни, та як швидко діти вміють налагоджувати комунікацію з однолітками. Окремо обговорили соціальні та емоційні зв’язки, що забезпечують необхідні умови для розвитку дитини. Після перегляду модератори уявно повернули вихованців до спогадів про власне дитинство та літо. Разом поділилися, як складалися їх відносини з однолітками, як знаходили собі друзів та однодумців. Порівняли ці почуття із сьогоденням, адаптацією до колонії та колом друзів, які існують в житті хлопців зараз. Підсумковий блок зустрічі в Кіноклубі був присвячений спілкуванню та комунікації. Кожний із юнаків висловив власну думку, що для нього означають такі поняття як: «слово», «спілкування», «взаємодія», «комунікація». Виконали цікаві вправи: «Комплімент», «Опис картинки», «Поясни без слів», «Асоціативний ряд», «Слово на стікері». Хлопці поділилися на дві команди, кожній із яких пропонувалася перша частина афоризму про спілкування. Перемогла команда, яка більш швидко і точно проговорила другу частину афоризму. Емоційно забарвленим видалося завдання «Розкажи свою історію», в якому юнаки розповідали фрагменти із свого життя, пов’язані із певними словами, знайомством і порозумінням з іншими людьми. Підсумували, що одним грубим словом можна жорстоко «ранити» людину, а добрим, ласкавим словом – «вилікувати».
«Вихованці ствердилися в розумінні, що спілкування є одним із головних аспектів життя кожної людини і прекрасним засобом для гармонійних взаємовідносин в соціальних групах, реалізації себе як висококультурної і всебічно розвиненої особистості», - зазначив начальник колонії Олександр Сайко.
Добавить комментарий к новости "В Кіноклубі Docudays UA підлітки Кременчуцької виховної колонії говорили про спілкування та комунікацію"