До Кременчуцької виховної колонії завітав Мандрівний Docudays UA
Опубликовано: Олена
9 грудня 2020 року, в рамках Всеукраїнського тижня права, до вихованців державної установи «Кременчуцька виховна колонія» завітав Мандрівний Docudays UA.
Фільми для перегляду були надані Regional Coordinator в Мандрівний Docudays UA в Кременчуці Альоною Глазковою. Вихованцям запропонували показ короткого метру з програми DOCU/ДІТИ: «Ловець пташок» режисера Сімона Леренґа Вільмонта та «Карла і Нордал» режисерки Елізабет Аспелін. Перша стрічка продемонструвала підліткам життя 12-річного Решата, який озирається навколо, і бачить нафтові поля Азербайджану. Мрійливо піднімаючи очі, він бачить голубів, що летять на небеса. Він скучив за батьком, який помер рік тому й також любив цих птахів. Решат обережно підходить до найкращого голубаря в селі. Чи той навчить його тренувати голубів? Батько вчив хлопця, що треба бути добрим до птахів, бо душі летять на небо на їхніх крилах. Вивчаючи все можливе про голубів, Решат відкриває для себе, чого він насправді хоче. Другий фільм документує життя шестирічної Карли та її старшого брат на ім’я Нордал, який має затримку у розвитку. Підлітки активно дискутували, чому Карла вважає свого брата водночас старшим і молодшим? Зазираючи до світу Карли, хлопці побачили, як вона справляється з тим, що має старшого брата з затримкою в розвитку. Режисерка спостерігає за своїми дітьми протягом зими, показуючи їхнє повсякденне життя, сповнене як складних ситуацій, так і сердечної любові.
З огляду на особистий вимір дорослості та теми прав дітей через призму документального кіно серед юнаків влаштували дискусію:
● Чи можуть діти розглядатись не лише як об’єкти захисту, але й як суб’єкти прав?
● Як може звучати голос молодi в обговоренні суспільних питань?
● Як у ситуації збройного конфлікту держава може протидіяти насильству й
експлуатації дітей, реалізовувати їхні права на освіту та розвиток?
● Чи обмежується процес дорослішання викликами підліткового віку?
Наприкінці переглядів підлітки активно придумували власні назви фільмів, виокремлювали теми та головні ідеї, називали найбільш вражаючи висловлювання головних героїв, розробляли правила власної поведінки по відношенню до дітей з обмеженими фізичними можливостями тощо.
«Головною темою Мандрівного фестивалю-2020 є життя молодого покоління, проблематика його входження у складний та мінливий сучасний світ. Ії сформульовано організаторами у титульне гасло цьогорічної програми - «TEEN SPIRIT», тобто "ДУХ МОЛОДОСТІ"», - нагадав присутнім начальник колонії Олександр Сайко.
Добавить комментарий к новости "До Кременчуцької виховної колонії завітав Мандрівний Docudays UA"