В Кіноклубі DOCUDAYS UA вихованці Кременчуцької виховної колонії піднімали питання гендерної рівності
Опубликовано: Олена
#docudays.ua
4 листопада 2020 року для вихованців державної установи «Кременчуцька виховна колонія», в рамках Кіноклубу медіа-просвіти з прав людини DOCUDAYS UA, організували перегляд та обговорення документальної стрічки «Джованні та балет на воді», яку створила голландська режисерка Астрід Буссінк.
На початку модератор розповів юнакам визначення термінів «гендер», «гендерна рівність», «дискримінація», «права людини» тощо. Учасники подискутували про права чоловіка і жінки в суспільстві, значення соціально-біологічних характеристик, соціальну і психологічну стать особистості. Під час перегляду хлопці стали свідками історії успіху головного героя фільму - десятирічного Джованні, у якого є мрія: він хоче стати першим хлопчиком, який візьме участь у Чемпіонаті Нідерландів із синхронного плавання. Оскільки цей вид спорту вважається «дівчачим», не всі розуміють його прагнення. Але Джованні йде своєю дорогою, а Кім, його дівчина, чудово розуміє хлопця. Лишаючись на самоті, вони обговорюють своє майбутнє. Методом «стоп-кадру» модератор спонукав вихованців відповісти на запитання: «чи скористається Джованні підтримкою Кім?», «чи дійде Джованні до Чемпіонату?». Після перегляду стрічки учасники обговорили суспільно-моральні проблеми щодо умов праці і створення кар’єри чоловіків і жінок, заробітної плати, участі в політичній і релігійній діяльності, сімейних взаємовідносин, виховання дітей, побутових справ, соціальних стереотипів, які існують і раніше існували в соціальному середовищі. Підлітки висвітлили і записали на фліп-чарті, як вони розуміють поняття дискримінації і гендерної рівності. Створили проективні малюнки, на яких зобразили рівність чоловіків і жінок, справедливі закони, що будуть здійснюватись кожною державою незалежно від національності, гендерної приналежності чи віку. Гуртом розробили правила успіху та шляхи до досягнення власного успіху у житті.
«Вихованці розширили свої знання щодо соціальних і культурних моделей поведінки чоловіків і жінок, зрозуміли, що треба викорінювати такі деструктивні прояви в суспільному житті як гендерна нерівність і дискримінація. Одночасно намагалися розкрити власний потенціал, краще зрозуміти та проявити свої сильні сторони, навчитися ефективно працювати задля досягнення успіху», - зазначив начальник Олександр Сайко.
Добавить комментарий к новости "В Кіноклубі DOCUDAYS UA вихованці Кременчуцької виховної колонії піднімали питання гендерної рівності"