В Кіноклубі DOCUDAYS UA для вихованців Кременчуцької виховної колонії організували Годину спілкування «Булінг-світ без насильства»
Опубликовано: Олена
#docudays.ua
27 жовтня 2020 року для вихованців державної установи «Кременчуцька виховна колонія», в рамках Кіноклубу медіа-просвіти з прав людини DOCUDAYS UA, організували перегляд та обговорення документальної стрічки «Булер», яку створив американський режисер Лі Гірш.
На початку перегляду модератори нагадали підліткам про новели законодавства України щодо попередження булінгу та особливі загрози, які несе кібербулінг. Розповіли про Всеукраїнську кампанію проти кібербулінгу, започатковану Docudays UA. Під час перегляду юнаки переглянули життєві історії школярів, які стають жертвами цькування через свою «інакшість». Отже, понад 13 мільйонів дітей в Америці стають жертвами булінгу, що робить його найпоширенішою формою насильства, з яким стикаються молоді люди. І фільм відкриває глядачам болісне і часто небезпечне життя жертв булінгу, демонструючи проблему, що перетинає географічні, расові, етнічні та економічні межі. У фільмі задокументовані реакції вчителів та адміністраторів на агресивну поведінку, які порушують кліше «діти просто поводяться, як діти», і відображений дедалі ширший рух серед батьків і молоді, спрямований на зміну ставлення до булінгу в школах, спільнотах та суспільстві загалом. По завершенні перегляду відбулося жваве обговорення серед вихованців. Адже стрічка викликала неабиякий емоційний відгук в учасників Кіноклубу. Вони говорили про те, що що насильство у відповідь на насильство не є виходом із ситуації, підкреслювали, що важливою має бути довіра між учнями та педагогами. В процесі дискусії учасники визначили головні ознаки булінгу: залякування, бійка, неправдиві плітки, висміювання, переслідування, обзивання, глузування, оприлюднення особистої інформації та фотографій. Вихованці створили «Портрет жорстокої особистості» та назвали ті деструктивні якості характеру, які характерні для агресивного, грубого підлітка. Також виготовили два проективних плакати, які символізують негативні та позитивні аспекти міжособистісного спілкування.
Начальник колонії Олександр Сайко наголосив, що підліткам необхідно роз’яснювати: «Якщо ти не такий, як усі, це не означає, що ти гірший»! Всі ми різні, і до інших треба ставитися толерантно.
Добавить комментарий к новости "В Кіноклубі DOCUDAYS UA для вихованців Кременчуцької виховної колонії організували Годину спілкування «Булінг-світ без насильства»"