Журналістам влаштували прес-тур до сільськогосподарської Машівської виправної (№9)
Опубликовано: Мария
Діяльність Машівської виправної колонії (№9) розпочалась ще з 1922 року, коли на базі помістя пана Гриневича була утворена виправно-трудова колонія сільськогосподарського типу. В колонії з напіввільним режимом утримувались чоловіки і жінки. Житлове містечко засуджених було обнесено огорожею. Засуджені мали право вільно пересуватись територією села, перебували під наглядом, який здійснювали наглядачі. Охорони не було.
На сьогодні Машівська виправна колонія (№9)-це колонія мінімального рівня безпеки з полегшеними умовами тримання для чоловіків, вперше засуджених за злочини, вчинені з необережності, що знаходиться в селі Кустолово-Суходілка, Полтавської області. Дана установа має сільськогосподарський профіль виробництва.
19 травня поточного року для місцевої преси влаштували прес-тур до Машівської виправної колонії (№9), у ході якого начальник колонії Юрій Шевченко провів для учасників цікаву інформаційну екскурсію житловою та виробничою зоною установи.
Представники засобів масової інформації відвідали їдальню для засуджених, пекарню, лазню, гуртожитки, бібліотеку, храм на честь ікони Божої Матері, кімнату виховної роботи та психоемоційного розвантаження, де поспілкувались з психологом установи.
Присутніх неабияк вразило естетичне оформлення жилої зони установи, просторість та затишність кімнат, де засуджені проводять вільний час, а також безліч клумб з різноманітними квітами та міні-садочок плодових дерев.
З цікавістю оглянули запрошені і виробничі об’єкти виправної установи.
Ця колонія має своє підприємство із сільськогосподарським профілем виробництва, загальна площа земельних угідь якого складає більше 2-ох тисяч гектарів, - веде бесіду з пресою Микола Юрійович,- Підприємство має закінчений цикл виробництва з переробкою продукції рослинництва і тваринництва. Основні напрямки в рослинництві- це зерновиробництво, кормовиробництво, вирощування технічних культур та овочів. Також установа має високорозвинений тваринницький комплекс. На сьогодні поголів’я великої рогатої худоби складає 1050 голів, з них: 400- дійних корів, більше 600 свиней, майже 60 коней та більше 2-ох тисяч голів птиці.
Кореспондентам показали земельні ділянки підприємства, де вже майже завершився комплекс робіт по посіву сільськогосподарських культур. Там вони поспілкувались з одним із засуджених.
- Тут я працюю на посаді тракториста, зараз завершуємо посів деяких культур. На волі вже мав справу із землею, був орендатором, тому маю хист до таких робіт. Мені подобається ця робота, вона допомагає забутись про все погане, - розповів засуджений Микола.
Показали пресі і велику рогату худобу, пасовища корів, коней, кіз та овець. А на одній із виробничих ділянок відвідувачів ознайомили з молочнотоварним комплексом з використанням сучасного обладнання для автоматичного доїння.
- Раніше, ніколи б не подумав, що буду працювати на фермі,- ділиться своєю історію життя засуджений Олександр,- Сам я з міста, тому за тваринами не доводилось дбати. А ось зараз працюю доярем і радий, що не сиджу без діла в цих стінах. Мені подобається моя робота, а також умови, які створені в установі.
На завершення прес-туру представники ЗМІ зайшли до відомчого магазину установи «Азбука смаку», створеного для співробітників та засуджених. Тут покупці можуть придбати товари повсякденного вжитку, серед яких реалізується продукція самої установи.
Для переробки власної продукції тваринництва у 2012 році введено в роботу цех по виробництву ковбасних виробів, яке здійснюється згідно Державного стандарту без використання хімічних харчових добавок, барвників та консервантів, тому м’ясні та ковбасні вироби підприємства, що виставлені на прилавки магазину, користуються підвищеним попитом.
Підсумовуючи все сказане, Юрій Шевченко додав, що діяльність Машівської виправної колонії характеризується суспільною роботою, де кожен із засуджених робить свій вклад для вагомих результатів. Така праця виховує людину, багато чому навчає. Адміністрація установи, в свою чергу, намагається покращувати умови тримання засуджених, сприяє у їх навчанні та забезпечує знаннями, які в подальшому допоможуть засудженим у налагодженні свого життя на волі.
Учасники прес-туру висловили свої позитивні враження та подякували керівництву виправної установи за таку цікаву і пізнавальну екскурсію.
Добавить комментарий к новости "Журналістам влаштували прес-тур до сільськогосподарської Машівської виправної (№9) "