В Кременчуцькій виховній колонії управління Державної пенітенціарної служби України в Полтавській області відзначили річницю від дня народження А.С. Макаренка
Опубликовано: Олена Удовицька
13-14 березня 2015 року в Кременчуцькій виховній колонії управління Державної пенітенціарної служби України в Полтавській області провели ряд виховних заходів, присвячених 127-й річниці від дня народження А. С. Макаренка. Талановитого вихователя, творчої особистості, новатора, який зробив вагомий внесок у світову педагогіку, теорію та практику виховання, показав великі можливості цілеспрямованого виховного впливу.
Саме високе на землі щастя – жити з людьми і заради людей. Таким і був Антон Семенович Макаренко, людина широкої душі, блискучий педагог-практик та теоретик, який підняв науку про виховання на новий ступінь. Головний секрет його успіхів – вміння жити і працювати для інших людей. Педагогічний склад виховної колонії намагається в своїй діяльності керуватися відомим правилом Антона Макаренка – педагог повинен вести себе так, щоб кожний його рух і кожне слово виховувало юнаків. Навчити людину бути щасливою - неможливо, але виховати її так, щоб вона стала щасливою – можна.
В рамках Школи психолого-педагогічної майстерності протягом тижня тривали педагогічні читання, під час яких співробітники колонії намагались як найширше розкрити образ видатного вчителя, впровадження його ідей на сучасному етапі розвитку педагогіки. Тематика була доволі різноманітною і видалась цікавою як для молодих співробітників, так і для тих, хто багато років віддав вихованню і навчанню неповнолітніх.
Вихованці із зацікавленням слухали розповіді про дитячі та юнацькі роки Антона Семеновича на класних годинах в загальноосвітній школі. З захопленням підлітки перечитали «Педагогічну поему» А.С. Макаренка та взяли активну участь у читацькій конференції за даною книгою. Вихованці переглянули короткометражний фільм про життя і творчість видатного педагога і послухали цікаву розповідь про систему соціального партнерства між педагогами та вихованцями в часи педагогічної спадщини Антона Семеновича. За власною ініціативою оформили книжкову виставку, де зібрали роботи і видання Макаренка.
- Слід авансувати хороше у вихованців, саме це авансування окрилює юнаків, пробуджує в них нові, кращі сили, які, в свою чергу, в подальшому стають опорою вихователя, - зазначив начальник виховної колонії Юрій Величко та ініціював екскурсію працівників відділу соціально-виховної та психологічної роботи, вчителів загальноосвітньої школи до Крюківського будинку-музею А.С.Макаренка.
В музеї співробітники переглянули чисельні експонати, ознайомились з публікаціями, що розкривають суть вчення і поглядів педагога. Цікава розповідь директора музею Наталії Кущенко ще більше збагатила знання та розширила світогляд співробітників, розкрила до сих пір невідомі широкому загалу моменти з особистої і трудової біографії видатного земляка. Наталя Вячеславівна розповіла про трудові здобутки і досягнення педагога-новатора, про виховний процес і повсякденне життя вихованців колонії, керівником якої був Антон Семенович. Присутні на власні очі побачили продукти праці підлітків, предмети побуту, що супроводжували їх в повсякденні. Переглянули світлини, що стосуються трудової діяльності майстра педагогічної думки та особистого життя Антона Семеновича. Вихователі та вчителі ніби-то повернулися в 20-ті роки минулого століття, в історичну крапку зародження педагогічних ідей Антона Семеновича.
Значення цього заходу для підвищення педагогічної майстерності працівників виховної колонії неможливо переоцінити, як і значення вивчення всієї педагогічної спадщини Антона Семеновича Макаренка.
Добавить комментарий к новости "В Кременчуцькій виховній колонії управління Державної пенітенціарної служби України в Полтавській області відзначили річницю від дня народження А.С. Макаренка"