Разом проти підліткової злочинності. Співпраця працівників КВІ управління ДПтС в Полтавській області з соціальними службами та громадськими організаціями
Опубликовано: Мария
Неповнолітні злочинці - це особлива група осіб, адже життєві пріоритети більшості з них є просто не зрозумілими для дорослих. Чи то розбещені підлітки, чи, навпаки, обездолені, залишені батьківського піклування, вони здійснюють протиправні вчинки, потрапляючи на облік кримінально-виконавчої інспекції. За 8 місяців поточного року по Полтавському МРВ КВІ пройшло по обліку 38 неповнолітніх.
На базі «Денного центру» пробації, де саме і функціонує Полтавський МРВ КВІ, в роботі із неповнолітніми підобліковими використовують комплексний підхід. Тут, в одному колективі із пенітенціаріями Полтавщини працюють такі неурядові організації як благодійна організація «Світло надії», служба соціального супроводу «Альтаїр» проекту «права та здоров’я уразливих груп заповнюючи прогалини», благодійний фонд «Громадське здоров’я», а, також, державні міжрайонні та міські відділи соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
Працівники даних організацій працюють спільно з працівниками кримінально-виконавчої служби Полтавщини з метою соціального супроводу засуджених, залучення їх до здорового способу життя, визначення проблем у молоді та допомоги у їх вирішенні.
Основні проблеми, чому підлітки потрапляють до нас на облік - це позбавлення дитини батьківського піклування (неповна сім’я), або ж прогалини у його вихованні. Тому вся наша робота направлена не на покарання, а на перевиховання підоблікових, зміни їх світогляду, життєвих пріоритетів, - розповідає начальник Полтавського МРВ КВІ управління ДПтС в Полтавській області Станіслав Левченко.
Краще визначити коло проблем, з якими стикається підліток, працівникам КВІ Полтавщини допомагають державні районні та міські відділи соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Представники цих служб займаються соціальним супроводом всієї сім’ї, членом якої є «важкий підліток». Вони детально вивчають всю проблематику сімейних відносин, для подальшого перевиховання та ресоціалізації умовно засудженого.
Безпосередньо виховний вплив на підоблікових здійснюють працівники кримінально-виконавчої інспекції спільними зусиллями з представниками неурядових організацій. Різноманітні тренінги, індивідуальні та групові заняття із підобліковими, інтерактивні ігри, анкетування, екскурсії - все це в комплексі допомагає змінювати світогляд особистості.
- На початку нашої співпраці підоблікові були замкнуті, відносились з недовірою. З часом все змінилось, підлітки стали більш контактні, кожен розкрив своє «я», показавши доброту, любов і ще безліч гарних якостей, що були приховані за душевним «каменем» печалі та самотності, - розповідає психолог центру розвитку дитини БО «Світло надії» Світлана Большева.
Днями на базі «Денного центру» пробації відбулось чергове групове заняття неповнолітніх підоблікових із представниками БО «Світло надії» та БФ «Громадське здоров’я». Під час заняття підлітки намалювали різнокольоровими олівцями своє бачення майбутнього, зобразивши на папері веселі посмішки, квіти, домівку та батьків. Із зображень стало зрозумілим, що кожен із них хоче мати щасливе майбутнє. Приємним сюрпризом для них став візит представників міжрайонного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, які подарували юнакам набори канцелярського приладдя.
Для нас є дуже важливим елементом співпраця з громадськими організаціями, адже залучаючи їх, ми створюємо один великий важіль для ресоціалізації неповнолітніх підоблікових та недопущення ними подальших рецидивів. А співпраця з даними організаціями, що налагоджена в одному приміщенні «Денного центру» пробації в рази полегшує роботу працівників,- коментує начальник сектору кримінально-виконавчої інспекції управління ДПтС в Полтавській області Олександр Дем’яненко.
Спільними силами можна досягти кращих результатів. Завдяки співпраці в сфері виконання профілактично-виховних робіт, заняття мають свій позитивний вплив на формування у підлітка гарних людських якостей.
Маємо надію, що у кожного з них залишаться в свідомості постулати правильних вчинків, які колись зможуть зупинити підлітків на шляху до вчинення протиправних дій.
Добавить комментарий к новости "Разом проти підліткової злочинності. Співпраця працівників КВІ управління ДПтС в Полтавській області з соціальними службами та громадськими організаціями "