Як правильно обрати стиглий кавун або диню
Опубликовано: pr_publicity
Багато з нас цікавиться тим, як правильно вибрати стиглі фрукти на ринку чи в магазині. Як саме обрати смачний кавун, аби бажання збагатити свої резерви вітамінами та мінералами не принесло шкоду організмові? Відповідь на це і більше запитань ми отримаємо, завітавши в один із супермаркетів мережі «ЕКО-маркет» у Києві.
Біля відділу з продажу динь та кавунів завжди багато покупців. Одні постукують по кавуну, прикладаючи його до вуха; другі уважно розглядають сітковий покрив шкірки дині, а інші просто просять поради у продавців-консультантів.
Щоб уникнути проблем зі здоров`ям, не варто купувати кавуни та дині на стихійно організованих ринкових точках, особливо тих, що розташовані на відкритому просторі. Краще уникати таких покупок і вздовж центральних автодоріг, адже вихлопні гази швидко накопичуються у динях та кавунах. Краще здійснювати покупку цих фруктів у закритих торгівельних приміщеннях, зокрема, в супермаркетах.
Місце продажу динь та кавунів повинне бути обгороджене і захищене від сонця і дощу. Компетентні продавці баштанних культур ніколи не розмістять товар на землі, вони розташують його на підвищення від 25 см на дерев’яній поверхні або сіні. Коли кавун чи диня стигне – на боці, якому лежить плід, залишається помітний слід. Тому не варто боятись кавунів з жовтими чи жовтогарячими плямами, адже вони вказують на природний спосіб дозрівання плоду. Тоді як білі плями на баштанних можуть свідчити про неприродний спосіб їх дозрівання.
У стиглих кавунів та динь повинна бути суха плодоніжка. Однак, не тільки сухий хвостик на верхівці плоду повинен стати поштовхом для його вибору, адже він міг бути зірваний зеленим, а хвостик підсохнути пізніше.
Широкий слід від квітки далеко не завжди свідчить про стиглість і солодкий смак дині і кавуна: це може бути виключно анатомічним дефектом квітки, що у більшості випадків зі спілістю ніяк не пов'язаний.
Поширена думка, що стиглий кавун має дзвеніти, якщо по ньому постукати. Насправді ж звук залежить від того, наскільки сильно розм’якла всередині червона клітковина. Так, зелений плід буде дзвеніти, а у стиглого плоду звук буде глухим. Тоді як тріскіт кавуна, якщо його тиснути двома руками, справді є ознакою його стиглості. Вибору дині це не стосується. Якщо шкірку плоду стиглого кавуна можна з легкістю подряпати, то шкірка дині біля одного з протилежних кінців хвостика з легкістю вгинатиметься. А на стиглість дині чи не найкраще вказує її запах. Стиглий плід дині повинен бути ароматним.
При виборі дині слід також звертати увагу на її шкірку. Вона повинна бути сітчастою, без чорних плям чи будь-яких тріщин. Не варто боятися динь з не надто яскравою чи сітчастою шкіркою. Такий покрив фрукту тільки свідчить про його солодкий смак.
Крім того, чим більший і легший кавун, тим він стигліший. Такий кавун можна купувати без вагань.
Перевірити якість придбаних кавунів можна вдома. Шматочок клітковини кавуна слід розім’яти у склянці з водою. Якщо вода стала каламутною, але не змінила свого забарвлення, то ви придбали хороший кавун. Якщо ж вона набула червоного кольору – ви придбали неякісний плід.
Такі поради ми почули від продавця-консультанта у «ЕКО-маркеті». Дуже добре, коли продавець може не тільки порадити придбати той чи інший товар, але й висловити таку експертну думку, що дуже важлива для багатьох українських споживачів.
29.08.12
Источник: VseVesti.com | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Як правильно обрати стиглий кавун або диню"