2 грудня делегація ООН, ряд міжнародних партнерів і представники Мінздраву, які займаються питанням протидії Віл-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань завітали до міста Черкаси. Мета поїздки – відвідання обласного наркологічного диспансеру й обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом.
Зустрічали почесних гостей заступник голови облдержадміністрації Юрій Тимошенко та представники Головного управління охорони здоров'я та медицини катастроф облдержадміністрації.
Під час візиту делегація мала змогу перевірити стан роботи замісної підтримувальної терапії, який у Черкаському диспансері та в декількох районних лікарнях запроваджений з 2008 року.
За словами головного лікаря цього закладу Анатолія Борозенця, основна мета такої терапії – це заміна пацієнтами наркотичних препаратів на легальні, котрі при правильному дозуванні не викликають залежність, допомагають боротися з хворобою.
– Наразі в області приймають ці замінники 138 осіб, у нашому закладі – 90 осіб, із них 64 – Віл-інфікованих, які кожного дня повинні приходити до нас за своєї дозою, – повідомив Анатолій Віталійович. – Стати на облік в замісну підтримувальну терапію може кожна наркозалежна людина, яка готова і хоче вилікуватися. Єдина умова – це перед початком прийому препарату пролікуватися у нашому Центрі СНІДу.
У ході зустрічі представники ООН завітали й в обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом, де оглянули стан всіх кабінетів, зокрема й лабораторії, та поспілкувалися з працівниками закладу про їхню роботу.
Опісля гості поділилися своїми враженнями про місця відвідування під час «круглого столу», який пройшов під головуванням Юрія Тимошенка.
Заступник губернатора розповів про Черкащину та реалізацію проекту протидії Віл-інфекціям/СНІДу.
– Відрадно відзначити, що наш край активно відновлює стан охорони здоров’я і наразі для нас головні завдання – це підвищення якості медичних послуг та питання боротьби зі СНІДом, – підкреслив Юрій Васильович.
У свою чергу, координатор системи ООН в Україні Олів’є Адам зазначив, що Віл-інфекція/СНІД становить значну проблему для всього світу, хоча в багатьох країнах спостерігається спад розвитку цієї хвороби. На жаль, Україна не входить до їх переліку. Але він впевнений, що завдяки спільній роботі з владою та її підтримки ми досягнемо позитивних результатів.
На завершення візиту почесні гості, Юрій Тимошенко, керівники управлінь облдержадміністрації та ряд громадських організацій провели спільну прес-конференцію під гаслом: «Нуль»: швидше, розумніше, краще!».
Основною метою заходу було привернути увагу громадськості, зокрема представників ЗМІ, до небезпеки поширення ВІЛ/СНІДу та виховати толерантне ставлення у суспільстві до ВІЛ-позитивних людей.
Так, зі своїми доповідями виступали ряд людей, серед них і координатор ООН і ЮНЕЙДС, керівництво відповідних підрозділів і громадських організацій, які борються з цією проблемою.
Всі вони наголошували на тому, що сьогодні статистика захворюваності на ВІЛ-інфекції в Україні, у тому числі і в Черкаській області, невтішна. За 11 місяців 2011 року в області зареєстровано 436 вперше виявлених ВІЛ-інфікованих, у тому числі 237 хворих на СНІД. Темпи поширення хвороби продовжують зростати.
– Тому наше основне завдання – підтримка людей, які вже стали інфікованими, попередження нових захворювань і пропагування здорового способу життя, – наголосив Юрій Васильович, підсумовуючи захід.
Управління інформаційної політики та зв’язків із ЗМІ облдержадміністрації
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Візит офіційної делегації ООН на Черкащину"