На виконання доручення облдержадміністрації від 11.11.2011№ 7244/01-28 щодо безпеки використання маломірних суден, тимчасово виконуючий обов’язки начальника Головного управління з питань надзвичайних ситуацій та оборонної роботи облдержадміністрації Олександр Коломієць інформує наступне.
Рішенням обласної ради від 03.12.2003 № 13-5 затверджено «Правила користування водними об’єктами для плавання на маломірних (малих) суднах» (далі – Правила). Для підвищенні ефективності заходів, передбачених Правилами, рішеннями обласної ради від 13.04.2005 № 21-8/IV та 10.11.2006 № 5-11/V внесено відповідні зміни та доповнення.
Також, в області розроблений та затверджений 23.02.2011 «План спільних заходів лінійного відділення в річковому порту Черкаси УМВС України в Черкаській області, Головного державного управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства у Черкаській області та Інспекції судноплавного і портового нагляду Держфлотінспекції України по протидії злочинності, профілактики правопорушень, охорони громадського порядку, людського життя на воді, безпеки судноплавства та охорони довкілля на р.Дніпро і водних об’єктах Черкаської області».
З метою підвищення контролю за користування водними об’єктами для плавання на маломірних суднах, в період з 22.03.2011 по 15.04.2011, проведено спільні рейди оперативних груп по виявленню правопорушень Правил. Під час перевірки виявлено 8 порушень та притягнуто до адміністративної відповідальності 8 судноводіїв маломірних суден.
Інспекцією судноплавного і портового нагляду Держфлотінспекції України проведено перевірку знань Правил 144 та атестацію 65 судноводіїв маломірних суден, та 12 осіб відповідальних за безпеку судноплавства на базах стоянки маломірних суден.
На території Черкаської області нещасних випадків при користуванні маломірними суднами, які мали місце в інших регіонах України, не зареєстровано.
З метою збереження людського життя на воді, безпеку судноплавства та охорону довкілля, надаємо заходи безпеки при користуванні маломірними судами для висвітлення зазначеного питання в засобах масової інформації.
ЗАХОДИ БЕЗПЕКИ ПРИ КОРИСТУВАННІ ГРОМАДЯНАМИ САМОХІДНИМИ І НЕСАМОХІДНИМИ ПЛАВЗАСОБАМИ ТА ВІТРИЛЬНИКАМИ
Самохідні і несамохідні плавзасоби, які належать підприємствам, установам та організаціям, повинні бути приписаними до човнових станцій (баз), пунктів (баз) прокату тощо.
На кожній човновій станції (базі), пункті (базі) прокату і стоянки суден має бути обладнаний і діяти рятувальний пост з постійним чергуванням осіб, які здійснюють контроль за безпечним користуванням громадянами плавзасобами. Чергові повинні вміти надавати допомогу потерпілим на воді. Експлуатація човнових станцій (баз), пунктів (баз) прокату та стоянки суден без рятувального поста забороняється.
На човнових станціях (базах), пунктах (базах) прокату і стоянки суден на помітних місцях повинні бути вивішені витяги з цих Правил, правила користування плавзасобами, схема кордонів плавання плавзасобів на конкретних акваторіях чи в конкретному районі, плакати витягів з цих Правил щодо поведінки на воді, перелік телефонних номерів аварійно-рятувальної служби, швидкої допомоги, міліції.
Усі самохідні і несамохідні плавзасоби повинні бути зареєстровані встановленим законодавством України порядком, щороку проходити технічний огляд на предмет придатності їх до експлуатації.
Експлуатація незареєстрованих плавзасобів і тих, що не пройшли технічний огляд, забороняється.
На обох бортах у носовій частині самохідних і несамохідних плавзасобів повинні бути нанесені контрастною фарбою державні номери, а на кормовій частині судна - назва бази відпочинку, човнової станції, бази прокату або стоянки, до якої приписаний плавзасіб.
Самохідні і несамохідні плавзасоби спецслужб (крім державних номерів) повинні мати на бортах відповідні написи і нести прапор (вимпел) служби.
На кожному маломірному плавзасобі на внутрішньому боці бортів і на транцевій дошці (у кормовій частині) має бути напис про пасажиромісткість плавзасобу.
Маломірні самохідні і несамохідні плавзасоби та вітрильники під час експлуатації повинні мати на борту комплект весел, кочети, рятувальні, водовідливні та протипожежні засоби у відповідності до норм, зазначених у судових квитках.
Мінімальна кількість рятувальних засобів на будь-якому маломірному плавзасобі має бути такою: рятувальні нагрудники (жилети) - на кількість осіб, які перебувають у плавзасобі; рятувальні круги із плаваючою линвою 15 м із розрахунку 1 круг на 4 особи, але не менше одного на плавзасіб.
(підпункт 7.5 доповнено абзацом другим згідно з наказом
Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій від 16.08.2004 р. N 19)
При користуванні громадянами самохідними, несамохідними плавзасобами та вітрильниками забороняється:
завантажувати плавзасоби понад визначену вантажопідйомність і пасажиромісткість;
заходити на плавзасобах в акваторії, відведені для купання;
плавати і підходити до берега в місцях масового відпочинку людей;
підходити до інших (не малих і не маломірних) плавзасобів, що рухаються, і перетинати їх курс на небезпечній відстані (менше 500 м);
порушувати правила розходження плавзасобів;
пірнати з плавзасобів;
брати на плавзасоби дітей віком до 7 років;
видавати на прокат плавзасоби і кататись на них дітям до 16 років без супроводу дорослих;
розпивати спиртні напої і користуватись плавзасобами в стані сп'яніння;
сидіти на носі, кормі чи бортах човна, звісивши ноги за борт плавзасобу;
використовувати рятувальні засоби не за призначенням;
користуватись плавзасобами особам, які не вміють плавати;
віддалятись від берега на відстань, більшу, ніж указано в судовому квитку;
купатись з борту плавзасобу, переходити під час руху з плавзасобу на плавзасіб, з місця на місце в плавзасобі.
Судноводії маломірних (малих) суден зобов’язані забезпечувати безпеку плавання судна та пасажирів, уміти своєчасно надавати допомогу потерпілим на воді, доставляти потерпілих на воді в лікувальні заклади, у разі погіршення гідрометеорологічних умов переходити до укриття.
До користування моторними човнами і вітрильниками допускаються особи, які мають відповідні документи на право керування цими плавзасобами. Забороняється керувати моторними плавзасобами особам, які не мають на це права.
Під час проведення тренувань, змагань чи інших заходів на воді відповідальність за забезпечення безпеки плавання плавзасобів і безпеку учасників покладається на керівника підприємства, установи чи організації, яка здійснює цей захід.
Управління інформаційної політики та зв’язків із засобами масової інформації облдержадміністрації
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Задля підвищення ефективності безпеки використання маломірних суден"