![На цьому тижні вінничани вже можуть отримати талони для подальшого оформлення субсидій](http://www.vmr.gov.ua/Pictures/DPages/news/IPI33525417.jpg)
З 19 вересня відділи соціального захисту населення розпочали видавати талони на прийом до спеціаліста по питанню оформлення субсидії. Разом із талоном людина зможе отримати вичерпну інформацію про порядок оформлення житлових субсидій та інших видів допомог. Така система надання соціальних послуг у Вінниці працює з 2007 року. Таким чином, мешканці обласного центру не стоять у чергах, а спеціалісти мають можливість швидко і якісно оформити документи.
На сьогоднішній день субсидія у Вінниці оформляється за спрощеною системою - не потрібно надавати довідки про нарахування за комунальні послуги, а прийом громадян здійснюється за попереднім записом. Інформація про нарахування надходить до відділів соціального захисту населення департаменту праці і соціального захисту населення автоматично із Обчислювального центру житлово-комунального господарства. Для вінничан це значно пришвидшує процес оформлення субсидії.
Для того, щоб люди не збирались у великі черги, у відділах соціального захисту населення департаменту праці і соціального захисту населення міської ради налагоджено чітку роботу за допомогою талонної системи прийому. Спочатку людина має прийти до фахівця свого відділу соціального захисту за місцем проживання та отримати консультацію разом із талоном на прийом. Наступного разу потрібно прийти у визначений день і час та з усіма необхідними документами. І третій візит до відділу соціального захисту потрібен для отримання відповіді щодо призначення субсидії.
Відділи соціального захисту населення знаходяться за адресами: вул. І. Бевза,36; проспект Космонавтів,30; вул. 50-річчя Перемоги,7; вул. Островського,85. Прийом громадян здійснюється щоденно з 9:00 до 18:00 (з 13:00 до 14:00 обідня перерва). У п'ятницю робочий день скорочений (до 17-ої години).
Цьогоріч на державному рівні були запроваджені певні зміни до процесу оформлення субсидій. Постановою Кабінету Міністрів України від 06.07.2011 № 774, яка набрала чинності з 23 липня 2011 року, запроваджено подальше спрощення умов призначення житлових субсидій та врегульовано деякі найбільш проблемні питання, які впливали на можливість малозабезпечених родин оформити субсидію. Зокрема, з 23 липня 2011 року заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг при призначенні житлової субсидії враховуватись не буде. Сім'ї, що мають таку заборгованість, мають право звернутись за призначенням житлової субсидії.
Комісіям при місцевих органах виконавчої влади дозволено приймати безстрокові рішення про призначення житлових субсидій на загальну житлову площу сім'ям, які складаються з непрацездатних осіб, до зміни обставин у таких сім'ях (зміна складу осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні, їх сімейного стану, працевлаштування таких осіб або виникнення в них інших джерел доходів). Тобто, у разі, коли комісією буде прийнято рішення про призначення субсидії на загальну площу житла, при наступному зверненні за субсидією справа цієї сім'ї не виноситься на розгляд комісії. Субсидія призначається на термін встановлений законодавством (6 місяців, або опалювальний період).
Також врегульовано питання щодо призначення субсидій сім'ям, в яких члени родини тривалий час відсутні (працюють або навчаються в іншому регіоні, перебувають на лікуванні чи в місцях позбавлення волі). Відтепер кількість осіб, виходячи з якої призначається субсидія за наявності засобів обліку комунальних послуг, визначається з урахуванням підтверджуючих документів про тимчасову відсутність зареєстрованих осіб, в окремих випадках - на підставі обстеження умов проживання.
При призначенні субсидій не будуть враховуватися транспортні засоби вітчизняного виробництва, які перебувають в експлуатації протягом більш як 10 років з дати випуску, та інші транспортні засоби, що перебувають в експлуатації протягом більш як 15 років з дати випуску.
Постановою Кабінету Міністрів України від 06.07.2011 №728 підвищено соціальні гарантії в оплаті житлово-комунальних послуг для сімей з дітьми або інвалідами. З 1 січня 2012 року у разі призначення житлової субсидії сім'ї, до складу яких входять діти або інваліди І-ІІ груп і дохід яких на одну особу не досягає прожиткового мінімуму, сплачуватимуть за житлово-комунальні послуги 10% середньомісячного сукупного доходу (за існуючих умов такі сім'ї сплачують 10%, якщо дохід на одну особу не перевищує 50% прожиткового мінімуму).
Перерахунок розміру субсидій виходячи із зменшених відсотків обов'язкової частки плати для сімей, які отримуватимуть субсидії станом на 1 січня 2012 року, буде проведено автоматично, без додаткових звернень громадян.
Департамент у справах ЗМІ
та зв'язків з громадськістю
Вінницької міської ради
т.: 59-53-10,59-50-66,
59-51-85
Источник: Офіційний сайт Вінницької міської ради | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "На цьому тижні вінничани вже можуть отримати талони для подальшого оформлення субсидій"