У Вінниці відкрився Ресурсний центр по підтримці ОСББ : 895149 : Местные новости

Местные новости Винница : Новости за 7 дней

Все регионы | Киев и область | Харьков и область | Днепропетровск и область | Донецк и область | Запорожье и область | Винница и область | Житомир и область | Ивано Франковск и область | Кропивницкий и область | Луганск и область | Луцк и Волынская область | Львов и область | Николаев и область | Одесса и область | Полтава и область | Ровно и область | Симферополь и Крым | Сумы и область | Тернополь и область | Ужгород и Закарпатская область | Херсон и область | Хмельницкий и область | Черкассы и область | Чернигов и область | Черновцы и область
Местные новости | Акции и скидки | Объявления | Афиша | Пресс-релизы | Бизнес | Политика | Спорт | Наука | Технологии | Здоровье | Досуг | Помогите детям!
Все регионы > Украина > Винница и область : Последние новости > Местные новости
Подробно

У Вінниці відкрився Ресурсний центр по підтримці ОСББ

12 липня у Вінниці відбулось відкриття Ресурсного центру по підтримці ОСББ в рамках реалізації проекту IFC «Енергоефективність у житловому секторі України». У відкритті Центру взяли участь Вінницький міський голова Володимир Гройсман, керівник проекту «Енергофективність у житловому секторі України» IFC Гжегож Гайда, керівник групи міжнародних фахівців Єжи Фішер, технічний радник міжнародної групи консультантів Норберт Пеерсторфер.
«Найбільш ефективний та повноцінний підхід щодо енергоефективності полягає у впровадженні покращень саме на рівні будинків, - розповів на відкритті Ресурсного центру керівник групи міжнародних фахівців Єжи Фішер. - Цей процес розпочався ще у 90-х роках, проте в Україні із 90% приватизованих квартир на той час не було створено системи, в якій би люди могли б вирішувати свої проблеми не на рівні держави, не на рівні міста, а на рівні своїх будинків. На жаль, за останні 20 років в Україні створено лише до 10% ОСББ, що є нетиповим для Європи. Зокрема, у Польщі в 90-х роках на законодавчому рівні було створено систему, у відповідності до якої усі будинки, в яких було більше двох власників, створювали кондомініум. На той час при досить низькій кількості приватизованих квартир (у Польщі їх кількість тоді сягала до 25%) в усіх будинках кондомініуми створювалися з самого початку. І сьогодні, після впровадження цієї реформи, результати себе перевершили. Більше 80% будинків у Польщі мають свою ремонтну базу, капітальні ремонти проходять просто, немає проблем з фінансуванням. Справа в тому, що об'єднання співвласників, як юридична особа, має право знайти зовнішні джерела фінансування і на капітальні ремонти, і для інвестицій, і для модернізації в тому числі енергозбереження».
Місто Вінниця вже тривалий час власними силами надає загальну інформаційну підтримку бажаючим створити ОСББ шляхом публікації посібників, довідників та надання індивідуальних консультацій мешканцям. На даний час у місті створено Асоціацію старших по будинках та Асоціацію власників житла, також у департаменті житлового господарства функціонує відділ розвитку ОСББ.
На відкритті Ресурсного центру по підтримці ОСББ Вінницький міський голова Володимир Гройсман зазначив, що сьогодні саме власник повинен бути максимально зацікавлений в якості надання послуг, в питаннях енергоефективності та енергозбереження та підвищення якості рівня життя. «Адже саме власник є тією людиною, яка кожного дня стикається з умовами свого життя, може бути замовником послуг і контролювати їх якість, - говорить Володимир Гройсман. - Сьогодні ми розпочинаємо роботу Ресурсного центру по підтримці ОСББ, в якому буде сконцентровано весь потенціал для розвитку об'єднань співвласників, допомоги їм, в тому числі і в пошуку вірних фінансових інструментів для стимулювання впровадження заходів з енергозбереження. Я переконаний, що завдяки об'єднанню зусиль органів центральної влади, муніципалітетів та безпосередніх власників житла можна привести житлово-комунальне господарство в нормальну життєздатну систему, яка повинна покращувати умови життя людей і бути сучасною у всіх розуміннях».
Ресурсний центр по підтримці ОСББ, який відкрився за адресою вул. Першотравнева, 78, розширить спектр послуг, що надаються громадянам нині. Міжнародні консультанти проводитимуть теоретичне та практичне навчання для працівників Центру, надаватимуть поради у сферах консультування з правових, організаційних, технічних, фінансових та комунікаційних питань щодо розвитку та підтримки ОСББ. Передача знань та досвіду міжнародних консультантів місцевим фахівцям дозволить Центру надавати повний спектр консультацій та послуг мешканцям у цих питаннях і після завершення дії проекту.
Керівник проекту «Енергофективність у житловому секторі України» IFC Гжегож Гайда переконаний, що співпраця міжнародних та українських консультантів спільно із місцевою владою під час реалізації проекту стане додатковим імпульсом для подальшого якісного розвитку житлово-комунального сектору у Вінниці. «Коли я побачив команду, яка працює над розвитком ОСББ у Вінниці, я абсолютно переконався в тому, що вони досягнуть великого успіху, - говорить пан Гайда. - Я бачу готовність до роботи, і впевнений, що через деякий час, коли ми будемо спостерігати за результатами роботи Центру, у ньому буде велика кількість людей, які прийдуть за порадами та консультаціями, і усі вони будуть повноцінними власниками».
Фахівці також допомагатимуть проводити енергетичний аудит багатоквартирних будинків та здійснювати їх співвласникам ефективний фінансовий менеджмент, зокрема, надаватимуть допомогу з підготовки річного бюджету ОСББ та обрахунку різних категорій витрат об'єднань співвласників. Окрім цього, консультанти допомагатимуть представникам ОСББ розробляти бізнес-проекти, які стануть складовою частиною заявки на отримання позик у комерційних банках для фінансування капітальних ремонтів/модернізації будинків. Центр надаватиме також інформацію про передові практики із залучення фінансування на проведення енергоефективних заходів у багатоквартирних будинках.
Завдяки співпраці з проектом IFC «Енергоефективність у житловому секторі України», першим таким проектом в Україні, Вінниця отримає підтримку існуючих та допомогу при створенні нових ОСББ. Серед очікуваних результатів проекту також заплановано вихід на реальні інвестиційні проекти для об'єднань співвласників (до 20-ти) для їх подальшої реалізації у 2012-2013 роках.
Технічний радник міжнародної групи консультантів Норберт Пеерсторфер розповів про ряд заходів, які дозволять ОСББ економити до 50% на енергоресурсах. «Зокрема, це утеплення стін будівель, утеплення перекриття верхніх поверхів, утеплення перекриття підвального поверху, заміна вікон, покращення системи опалення в будинку, енергоефективне освітлення та система обліку енергії для того, щоб самі мешканці будинків самостійно могли б контролювати власні витрати на різні види енергії, - говорить Норберт Пеерсторфер. - Може виникнути питання, для чого власники будинків повинні інвестувати такі етапи. По-перше, значно зменшиться споживання енергії, відповідно, зменшаться і витрати на утримання помешкань. По-друге, підвищиться гарантія надання таких послуг. І насамкінець, такі заходи автоматично дозволять збільшити вартість самого помешкання».
Для довідки:
IFC Міжнародна Фінансова Корпорація (IFC), член Групи Світового Банку, створює можливості для подолання бідності та поліпшення умов життя людей. Ця організація сприяє сталому економічному зростанню країн, що розвиваються, підтримуючи розвиток приватного сектору, мобілізуючи приватний капітал, а також надаючи компаніям та урядам консультативні послуги і послуги з управління ризиками. Сума нових інвестиційних проектів IFC за 2010 фінансовий рік виріс до рекордних $18 мільярдів. Аби допомогти Україні реалізувати весь потенціал у сфері енергоефективності житлового сектору, IFC працюватиме з українськими фінансовими інститутами над розробкою і просуванням на ринку кредитних продуктів для фінансування заходів з підвищення енергоефективності, націлених на ОСББ та компанії з управління житловим будинком, що будуть використані на енергоефективну модернізацію та ремонт багатоквартирних будинків, а також з українськими законодавцями для покращення нормативно-правової бази у цій сфері.
Додаткова інформація: www.ifc.org.
Програма співробітництва Швейцарської Конфедерації з Україною
У 1997 році Швейцарська Конфедерація та Україна підписали двосторонню угоду про технічну співпрацю, у рамках якої в Києві для координації програм співпраці було відкрито Швейцарське бюро співробітництва. Підтримка Україні з боку Швейцарії зосереджена у сферах економічного розвитку, сталого управління енергоресурсами, репродуктивного здоров'я, реформування системи юстиції та децентралізації. Щорічний бюджет програми співробітництва Швейцарії з Україною перевищує 10 млн. швейцарських франків. Більш детальна інформація - на вебсайті http://www.swiss-cooperation.admin.ch/ukraine/
Департамент у справах ЗМІ та зв'язків з громадськістю Вінницької міської ради т.: 59-53-10,59-50-66, 59-51-85


Источник: Офіційний сайт Вінницької міської ради | Прочитать на источнике

 

Добавить комментарий к новости "У Вінниці відкрився Ресурсний центр по підтримці ОСББ"

Ваше имя:

Ваш email адрес: (email не публикуется на страницах сайта)

Комментарий:



Календарь
Новых вестей сегодня: 6
Новых вестей вчера: 17

Сегодня | 7 дней | 30 дней

<<

Октябрь 2024

Вс Пн Вт Ср Чт Пт Сб
01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Комментарии

Кировоград-25: история в погонах

Стрелец. 15-08-2023 08:45
Грязь там осталась, а не офицеры.. ...

Підвищення кваліфікації вчителів онлайн: оптимальний вибір

КатеринаШ. 23-02-2023 10:52
Порадьте зручний LMS для викладання онлайн, бажано не англомовний. . ...

Polly Group Ukraine

Avenue17Ru. 21-10-2022 14:16
Мне кажется это очень хорошая идея. Полностью с Вами соглашусь.
. ...

На дачу едут на одной ноге!
Но на этом испытания пенсионеров не заканчиваются – впереди пешие марш-броски по 3-5 километров

ОbMalv. 19-11-2021 11:51
Спасибо, ваш сайт очень полезный!
. ...

Закупівля нових «Пакунків малюка» під загрозою зриву

Ольга. 11-05-2021 18:00
Господи... Неужели у нас не один процесс не обходится без коррупционных схем? Нормально же выпускали эти бейби боксы до 2020-го года. Что потом пошло не так? Такое ощуще. ...

Что делать, если шиномонтажник сорвал резьбу на шпильке авто?

MSCLYPE. 31-03-2021 15:52
Группа компаний "Азия-Трейдинг" предлагает услуги таможенного оформления в морских портах Владивостока и порт Восточный. Вместе с таможенным оформлением мы оказываем услуги международной перевозки сборных и контейнерных грузов. ...

IT сервисы Google Cloud для рядового сотрудника от Wise IT

Наталушко. 31-10-2020 04:47
На заметку! Полезная статья как обезопасить личные данные в интернете. Актуально, как никогда ранее. Имхо. ...

Человек-легенда Лев Абрамович Наймарк

Андрей Александрович Снежин. 23-10-2020 17:24
Я бывший ученик Льва Абрамовича Наймарка. Благодаря ему я успешно поступил в Харьковский авиационный институт, успешно его окончил. Работал в авиации в г. Ульяновске на АО "Авиастаре - СП", бывший УАПК. ...

DINERO підсумовує результати року

Тимофій. 16-01-2020 15:17
Стабільне положення команії Дінеро на ринку МФО красномовно підтверджує 2 аспекти: по-перше, що банківські методи підходу до кредитування фізичних осіб віджили себе, і їх однозначно потрібно змінювати. ...

Після голкотерапії люди стають сильнішими

Анна. 06-10-2019 21:22
надайте контактні дані Марії Миськів. ...

Что такое ВсеВести.com?

ВсеВести.com - это система поиска региональных новостей и объявлений, где вы сможете найти ежеминутно обновляемую информацию из тысяч источников, опубликовать свои новости и объявления, обсудить события или, за считанные минуты, создать собственную ленту новостей. Подробнее...

Погода

Книга жалоб Казахстана

Книга жалоб - это сайт для подачи жалобы или отзыва на государственые учреждения, бизнес, на определенных людей и на государственных служащих на территории республики Казахстан. Жалобная книга Казахстана EGOV.PRESS не является официальным ресурсом. Например, для подачи жалобы на незаконные действия прокуратуры или суда, необходимо авторизаваться через социальные сети. Также мы рекомендуем доску объявлений.

Винница



Курсы валют

Курсы валют







О проекте | Контакты | Реклама на сайте | Карта сайта