Те, що професія рятувальника не лише небезпечна, а й доволі тяжка, нещодавно на власній шкурі довелось відчути черкаським журналістам.
МНСники напередодні професійного свята журналістів провели для акул пера та мікрофона не лише огляд навчальної пожежної частини, а й надали змогу випробувати свої сили в ролі рятувальника. Для цього журналістам запропонували близько десяти вправ, які рятувальники виконують мало не щодня. Випробування "вогнем" пройшли і кореспонденти "Прес-Центру".
Спочатку МНС-ники "похвалились" своєю бойовою технікою та виїзними лабораторіями, завдяки яким можна проводити аналізи повітря, ґрунту та води безпосередньо на місці надзвичайної ситуації. А потім рятувальники перейшли до, так би мовити, практичної частини. Першим випробовуванням для журналістів стало одягання рятувальної форми. Рятувальники одягаються буквально за кілька секунд. Журналістам побити рекорди одягання не вдалось, але результати все одно дивовижні. Деякі учасники навіть в 1 хвилину вкладались. Наступним етапом випробувань став пошук потерпілого в теплодимокамері. Журналістам потрібно було знайти в лабіринті, заповненому димом та криками про допомогу, потерпілого та винести його з приміщення. В лабіринті побував кореспондент "Прес-Центру" Сергій Могилко.
– Спочатку було страшно, коли нам розповіли про ті умови, які на нас чекають. Але коли одягли спорядження та кисневі балони і підв'язали всіх до так званої "зцепки", щоб ми в темряві не заблукали, то стало зрозуміло, що ми в надійних руках. Адже нас страхували справжні рятувальники, – розповідає Сергій. – Звичайно, це були не такі екстремальні умови, в які потрапляють вогнеборці, адже їм доводиться кидатись в палаюче приміщення, нічого не знаючи про нього та очікуючи обвалу, однак і нам вдалось "нюхнути" МНС-них буднів.
Далі журналістів "випробували" на замінованій території. Себе у ролі сапера спробувала кореспондентка "Прес-Центру" Вікторія Устименко.
– Потрібно було за допомогою спеціального щупу на певній території знайти попередньо захований вибухонебезпечний снаряд. Правила безпеки і пошуку не такі вже й важкі, а от форма... Саперський жилет важить понад 16 кілограмів, а пошуки потрібно було вести на колінах, і я постійно боялась нижче нахилитись, щоб не упасти вперед, – ділиться враженнями Вікторія. – Знайшла захований снаряд швидко, а от піднятись з важкеньким боєприпасом та ще й в такому тяжкому жилеті було складно. Адже тримати снаряд потрібно було на витягнутих руках.
А фотокореспондент "Прес-Центру" Сергій Косенко не злякався стрибнути прямісінько в полум'я. Адже психологічна смуга з перешкодами, яку він пройшов, для рятувальників – справжнє випробування. Вона покликана допомогти вогнеборцям здолати свій страх, якщо такий є, перед вогнем. Журналістам довелось бігати по палаючому майданчику з перешкодами та лабіринтом.
– Це було круто. Навколо полум'я і спека, але все одно круто. Після таких от випробувань розумієш, що рятувальники – безстрашні люди і справжні чоловіки, адже такі випробування на їхню долю випадають часто, – зазначив Сергій Косенко.
Крім цього журналістів "поганяли" з брандспойтом та навчали діставатись до вікон другого поверху по спеціальній драбині. Тож журналісти на власному досвіді переконались, що писати про надзвичайні ситуації значно легше, ніж брати участь у їх ліквідації. Однак і рятувальники зазначили, що акули пера не боялись перешкод й іноді поводилися впевненіше, ніж деякі рятувальники-новачки.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "І у вогонь, і у воду: журналісти спробували рятувального "хліба""