Власники вінницьких закладів громадського харчування на минулому тижні виступили з ініціативою створити у мережі Інтернет сайт, на якому б розміщувалась інформація про недобросовісних працівників у сфері ресторанного бізнесу. Про це зокрема йшла мова на розширеній нараді під головуванням начальника управління розвитку споживчого ринку та послуг міської ради Сергія Кудлаєнка.
За словами підприємців, проблема із якісними кадрами в ресторанах, барах та кафе існує давно. «На жаль, нам ще далеко до європейських стандартів, зокрема, це стосується персоналу, - зазначив на нараді бізнесмен Ельдар Назаров. - Як це не сумно, але наші люди звикли красти і обдурювати клієнтів. Це стосується і барменів, і кухарів, і офіціантів. Це при тому, що ми вкладаємо кошти в їх навчання, а вони потім через кілька місяців ідуть геть. Наприклад, коли приходить літо - усі різко їдуть на заробітки до Криму. При цьому без будь-яких пояснень і не відпрацьовуючи необхідний час. Тому я пропоную створити "чорний список" працівників, щоб останні розуміли, що, потрапивши до нього, їм у майбутньому буде важко знайти роботу у цій сфері в нашому місті».
Переважна більшість підприємців підтримали цю ідею. Але під час зустрічі постало питання і про недобросовісних роботодавців, які з допомогою такого сайту можуть заплямувати ім'я працівника тільки через особистий конфлікт.
На захист найманих офіціантів, кухарів та барменів стала директор Ленінського районного центру зайнятості Світлана Крищенко. Вона запропонувала керівникам закладів громадського харчування брати на роботу працівників з відповідними рекомендаціями з попередніх місць роботи. А також у трудових договорах вказувати реальну заробітну плату, виходити з тіні та керуватись чинним законодавством, яке регулює взаємовідносини між робітником і роботодавцем.
Підтримали ідею перевіряти працівників перед прийомом на роботу і представники Ради підприємців при міському голові. Вони запропонували роботодавцям вимагати у кандидата на посаду резюме, де б вказувались координати та номера телефонів тих закладів громадського харчування, де вони раніше працювали. Таким чином буде можливість дізнатись про репутацію людини, яку планується взяти на роботу.
Практично усі керівники ресторанів, кафе і барів, які були присутні на нараді, погодились із такою пропозицією. Проте не виключають і створення сайту. Це питання вони вивчатимуть й надалі. Єдине, у чому усі присутні були солідарні, це у доцільності проведення таких зустрічей, з допомогою яких можливий обмін досвідом та вирішення проблем професійного змісту. Окрім цього, представники центрів зайнятості запропонували підприємцям проводити спеціалізовані семінари, на яких буде можливість знайомитись із законодавством в плані взаємовідносин «роботодавець-працівник».
Також усі підприємці підтримали ініціативу управління розвитку споживчого ринку та послуг міської ради проводити такі наради регулярно та зустрічатись із колегами та представниками контролюючих органів.
Управління у справах ЗМІ
та зв'язків з громадськістю
Вінницької міської ради
т.: 59-53-10,59-50-66,
59-51-85
Источник: Офіційний сайт Вінницької міської ради | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Керівники вінницьких ресторанів, барів та кафе хочуть створити «чорний список» недобросовісних працівників"