День Європи у Вінниці буде насиченим, цікавим та яскравим. Святковий настрій створюватимуть як вінницькі майстри різних видів вуличного мистецтва, так і кращі творці з різних куточків України. 15 травня, протягом дня, вінничани побачать близько ста живих скульптур, дивакуваті дерева, прикрашені «в'язаним графіті», комедійну виставу під відкритим небом за участю відомих акторів Анатолія Хостікоєва та Богдана Бенюка та скуштують страви різних народів світу.
Вперше в Україні на День Європи у Вінниці буде представлений такий вид вуличного мистецтва, як кнітта («в'язане графіті»). Вважається, що він з'явився п'ять років тому у штаті Техас США. Жінки, які займались в'язанням, шукали творчий підхід до використання незакінчених виробів і розпочали прикрашати ними дерева та різні архітектурні форми на вулицях. За цей незначний проміжок часу «в'язане графіті» поширилось не тільки в США, але й у Європі. У Вінниці нитками, стрічками та фарбами буде оздоблюватись куточок Майдану Незалежності біля фонтану та скульптури «Пісня», який прикрашатимуть вінницькі студенти. Усі матеріали не бояться дощу та вітру. Єдиною загрозою для них може стати недбале ставлення до них людей. Організатори цього заходу сподіваються на високий культурний рівень вінничан, які будуть бережно ставитись до роботи місцевої молоді.
На День Європи вже традиційно на вулиці Соборній близько третьої години з'являться «живі скульптури». Вінниця стане єдиним містом України, яке збере на своїй головній вулиці кращі роботи професійних майстрів, які побували на фестивалях у Москві, Криму, Миколаєві та Польщі. Цього року жодна з них не повторить минулорічні. Вінничанам будуть представлені живі копії відомих європейських скульптур, а також інші цікаві образи.
На сьогоднішній день Вінниця має один із кращих скейт-майданчиків в Україні. Нещодавно тут було встановлено новий елемент (мінірампу), який дозволяє виконувати різні трюки. На День Європи на базі скейт-майданчику пройде Відкритий кубок міста з екстремальних видів спорту. На сьогоднішній день заявки на участь у турнірі подали команди екстремалів із Одеси, Миколаєва, Львову, Києва та Харкова. Усіма організаційними питаннями займається міська Федерація з екстремальних видів спорту. Змагання розпочнуться о 14:00 і проходитимуть у трьох напрямках: агресивні ролики, скейт та BMX (бі-мікс). Підготовка скейт-майданчику уже розпочалась - його розмальовують технікою графіті, аби створити святкову та яскраву атмосферу.
А на площі Театральній, де зазвичай проходять молодіжні концерти в рамках проекту «Музика на Парижі», 15 травня виступатимуть різновікові колективи хіп-хоперів. О 15:00 на сцену вийдуть маленькі танцюристи, які займаються в різних гуртках міста. А також дебютуватимуть діти, які вчаться сучасним танцям у муніципальному колективі «Маленькі хіп-хопери». Малеча танцюватиме протягом години, а після неї свої вміння продемонструють старші танцюристи. О 17:00 на цій таки площі розпочнеться фестиваль «Інтенсивна теRAPія», у якому візьмуть участь відомі команди з усієї України. На сьогоднішній день уже зареєстровано більше 20 колективів - учасників майбутнього фесту.
Прикрасять свято 15 травня і подарують городянам естетичне задоволення відомі українські актори, Народні артисти України Богдан Бенюк та Анатолій Хостікоєв. Вперше у Вінниці за їх участі під відкритим небом відбудеться комедійна вистава «Швейк». Це дійство спеціально адаптоване до перегляду на вулиці. На площі біля Літнього театру буде встановлено досить велику сцену (приблизно 10X20 метрів), спеціальне освітлення і масштабні декорації, які привезуть із Києва. Вистава «Швейк» у такому форматі отримала уже багато гран-прі різних міжнародних фестивалів.
Іще однією родзинкою святкувань буде створення у сквері Козицького середньовічного містечка, де у театралізованій формі будуть представлені лицарські бої та основні устрої життя того часу. Створюватимуть це дійство молоді актори Клубів історичної реконструкції «Білий вовк» і «Аркона», а також театр трюкової пластики та бойових мистецтв «У-Вей».
Окрім цього заклади громадського харчування, які знаходяться в районі вулиць Соборної, Козицького, Грушевського представлять національні кухні різних народів. Вінничани зможуть дегустувати та купувати вишукані страви. Напередодні Дня Європи вінничанам будуть роздавати карту святкових заходів та «Вінницькі євро». Їх володарі зможуть дегустувати страви різних країн та отримають знижки від закладів громадського харчування, які представлятимуть різні кухні.
Також на День Європи у місті відбудеться семінар «Нові форми роботи з сім'єю та молоддю: національний та зарубіжний досвід». Асоціація міст України прийняла рішення провести цей захід саме у Вінниці, де протягом останніх років напрацьовано багато дієвих методів плідної співпраці із молодіжними та громадськими організаціями. Ознайомитись із цим досвідом до Вінниці приїдуть керівники різних підрозділів органів місцевого самоврядування майже з усіх великих міст України. Вони також познайомляться із тим, як залучається молодь до проведення загальноміських свят, зокрема і Дня Європи.
Під час брифінгу 11 травня начальник відділу у справах сім'ї, молоді та туризму міської ради Руслан Анфілов розповів, що основна мета організаторів свята - представити вінничанам європейську культуру та сучасні форми європейської вуличної творчості, аби Вінниця набула атмосфери справжнього європейського міста. «Усі наші заході сплановані таким чином, щоб вони були інтерактивними, - розповідає Руслан Анфілов. - Вінничани зможуть не тільки подивитись на те, що відбуватиметься на вулицях міста, а й взяти участь у різних цікавих заходах».
Управління у справах ЗМІ
та зв'язків з громадськістю
Вінницької міської ради
т. 59-50-66, 59-51-85,
59-53-10
Источник: Офіційний сайт Вінницької міської ради | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Вінницькі студенти на День Європи «одягнуть» дерева біля Майдану Незалежності "