результати громадського моніторингу виконання
9 березня 2010 року в приміщенні Одеської обласної організації Національного союзу журналістів України відбулася прес-конференція, на якій були представлені результати громадського моніторингу виконання в 2008 та 2009 роках Програми розвитку органів самоорганізації населення в місті Одесі на 2008-2011 роки.
Програма розвитку органів самоорганізації населення в місті Одесі на 2008-2011 роки була затверджена Одеською міською радою рішенням від 21.12.2007 № 2088-V, мала на меті створення в Одесі організаційно-правових і матеріально-технічних умов для подальшого розширення участі населення міста у вирішенні завдань його соціально-економічного і культурного розвитку, і в першу чергу, – більш повного задоволення потреб та інтересів жителів міста.
В ході реалізації Програми планувалося:
• удосконалити та розвинути нормативно-методичну, інформаційну та матеріально-технічну базу створення і діяльності в місті органів СОН;
• відпрацювати та упровадити в практику найбільш ефективні механізми взаємодії органів СОН між собою, з органами місцевого самоврядування та іншими суб'єктами розвитку міста;
• відпрацювати механізм наділення органів СОН міською радою власними і делегованими повноваженнями із одночасним вирішенням питань фінансового та матеріально-технічного забезпечення реалізації цих повноважень;
• створити ефективну систему відбору, навчання та професійного удосконалення керівників і активістів органів СОН, а також державних і муніципальних службовців, що працюють з цими органами.
Виконання Програми як комплексного публічно-управлінського рішення, яке передбачало реалізацію 26 достатньо складних завдань силами 16 муніципальних та громадських структур, включаючи органи СОН та НДО.
В ході моніторингу, який здійснювався силами Одеської міської громадської організації «Лицем до лиця» за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”, оцінювався хід виконання Програми, своєчасність та повнота виконання кожного конкретного заходу, аналізувалися причини невиконання або неповного виконання запланованого.
Моніторинг базувався на аналізі як об’єктивної (статистичної), так і суб’єктивної (соціологічної) інформації, отриманої в ході двох соціологічних досліджень серед лідерів і активу органів СОН – на початку і наприкінці проекту, а також накопиченої у ході проведення чотирьох фокус-груп за участю представників органів СОН та громадських організацій міста. При співставленні даних цих досліджень з’ясовувалася динаміка зміни ситуації по кожному напрямку дослідження.
Слід відмітити, що за цей період в Програму тричі вносилися зміни, які у підсумку істотно змінили її структуру, підходи до реалізації та обсяги ресурсів на її виконання. З первинного варіанту Програми були виключені усі громадські організації – співвиконавці Програми. Значна частина витрат була перенаправлена на виконання будівельних робіт капітального характеру.
Організатори моніторингу дійшли висновку, що на певних етапах виконання Програми було неповним і недостатньо ефективним. Але в результаті заходів, вжитих Одеською міською радою та її органами, у тому числі завдяки наполегливим зверненням виконавців моніторингу, у кінцевому підсумку вдалося значно покращити ситуацію у сфері діяльності органів СОН в м. Одесі. Тим не менше, залишаються ще об’єктивні та суб’єктивні перешкоди і, головне, резерви для підвищення ефективності виконання Програми.
Виходячи із цього, по результатах реалізації проведення громадського моніторингу були сформульована низка рекомендацій органам місцевого самоврядування Одеси, серед яких основними є такі:
1. Звернути увагу керівництва Одеської міської ради на відсутність в структурі міськради спеціалізованої комісії, відповідальної за розвиток системи самоорганізації населення на території міста.
2. Запропонувати міській раді переглянути своє рішення від 09.04.2009 № 4112-v, включивши до складу виконавців Програми громадські структури, які найбільшою мірою зацікавлені в реалізації мети і завдань Програми.
3. Силами Управління з питань взаємодії з органами самоорганізації населення Одеської міської ради (далі – Управління) за участю постійних комісій міської ради і міської Асоціації самоорганізації (на міському рівні), спеціалізованих підрозділів райадміністрацій по взаємодії з органами СОН і громадськими організаціями (на районному рівні) повинні здійснюватися розробка і реалізація робочих планів заходів щодо виконання Програми.
4. Запропонувати Управлінню щоквартально проводити розширені координаційні наради із залученням всіх виконавців Програми та голів органів самоорганізації населення, під час яких аналізувати хід виконання Програми та виробляти оперативні рішення, які дозволять своєчасно усувати наявні труднощі.
5. Поновити практику регулярних щомісячних зустрічей голів органів самоорганізації населення із керівниками виконавчих органів Одеської міської ради, заступниками міського голови та самим міським головою.
6. Затвердити обов'язковий порядок контролю за ходом виконання Програми у вигляді щоквартального публічного звіту Управління та інших виконавців Програми з внесенням, при необхідності, обґрунтованих коректив в саму Програму.
7. Хід виконання Програми необхідно регулярно висвітлювати засобами масової інформації, а також розміщувати на сайті міськради оперативну інформацію про підготовлювані і проведені заходи, а також думки представників органів СОН про ефективність цих заходів.
8. Оскільки затверджена Програма є інструментом середньострокового планування, основні завдання Програми повинні враховуватися при щорічній розробці проектів Програми соціально-економічного і культурного розвитку міста, а також проектів цільових соціальних програм по інших питаннях життя територіальної громади міста Одеси.
9. Проекти поправок до Програми, що діє, на майбутній період повинні обговорюватися широко, гласно, за участю всіх зацікавлених учасників процесу розвитку самоорганізації в нашому місті.
Додаткову інформацію можна отримати по телефону: 738-68-30, e-mail: facetoface@gt.com.ua.
Задать вопрос автору объявления "результати громадського моніторингу виконання"