У Вінниці в командуванні Повітряних сил Збройних сил України (ПС ЗСУ) розглянули питання забезпечення льотно-технічного складу новою формою, яка б мала достойний вигляд і відповідала усім загальнотехнічним вимогам.
Заступник командувача ПС ЗСУ з логістики генерал-лейтенант Володимир Шатов наголосив на виборі якісного матеріалу для пошиття, а також фурнітури.
– Ми не маємо права економити на безпеці льотчика. Адже кожна деталь льотного обмундирування спеціально спроектована відповідно до вимог безпеки. Чи то замок-блискавка, чи сам матеріал.Тому наше завдання – визначити кращі зразки і внести свої пропозиції виробнику щодо їхнього удосконалення, відповідно до специфіки льотної роботи.
Офіцери внесли у протокол засідання декілька пунктів зауважень і пропозицій до фірм-виробників, які невдовзі братимуть участь у тендері щодо забезпечення льотно-технічного складу новим обмундируванням. Скажімо, запропонована однією з фірм льотно-технічна форма блакитного кольору дуже сподобалась присутнім. Однак, коли почали розмірковувати, як у такій формі виглядатиме технік після обслуговування літака, питання зразу відпало.
А начальник відділу управління бойової підготовки командування ПС полковник Костянтин Побочний поділився враженнями про льотну форму норвезького виробництва, яку випробував на собі у минулорічній українсько-датській операції «Козаки на кризі».
– Надзвичайно легка і надзвичайно тепла – на лебединому пуху – форма, враховуючи, що завдання виконували при мінус 50 за Цельсієм. Датські льотчики дуже прискіпливо ставляться до свого обмундирування і обирають найкращих виробників. Спочатку нас здивувало те, що блискавка льотної куртки розміщена по діагоналі, поперек тіла. А от коли одягли самі, зрозуміли, що так набагато зручніше.
Як зазначили офіцери та генерали, льотна форма — задоволення не з дешевих, але життєво необхідна. За підрахунками військових, комплект обмундирування льотчика обійдеться державі десь у 5000 гривень, удвічі менше коштуватиме одяг техніків. Однак говорити про цифри рано. Має відбутись відповідний тендер, а сам процес переодягання у нову льотно-технічну форму, в залежності від фінансування, триватиме не один рік. Отже питання перевдягання наших військових авіаторів залишається відкритим…
Источник: Вінницька обласна щотижнева газета "33 канал" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "
УКРАЇНСЬКИХ ВІЙСЬКОВИХ ЛЬОТЧИКІВ ПЕРЕОДЯГНУТЬ У НОВУ ФОРМУ. Комплект коштуватиме 5000 грн.
"
Знову гроші відмивають. Солдат нема в що одіти а тут? Вони всеодно не літають а к--в--сят. Чем больше в армии дубов тем крепше наша оборона.