Коли ця маленька дівчинка все встигає? І на «відмінно» вчитись у гімназії № 7, і музичну школу по класу фортепіано відвідувати, ще й такі шедеври пензликом творити. «Мабуть, у робочому дні Сашеньки усі 28 годин», – жартують її друзі.
А нещодавно трапилось неймовірне — у поштовій скриньці мама знайшла незвичний лист.
– То було запрошення на міжнародний бієнале, — розповідає Тетяна Сергіївна. — Оскільки ця відома виставка проводиться раз на два роки серед дорослих художників, то я подумала, що відправники помилились, адже доньці лише 12 років. Але на наш запит почули приголомшливе підтвердження: Олександру авторитетне журі відібрало з власної ініціативи і тільки для неї зробили віковий виняток. До речі, відбір учасників був досить жорстким — заявок близько сімсот з 78 країн світу. Половину «відсіяли».
Та величезну радість мало не зіпсувала одна з умов — потрібно було внести обов'язкову стартову суму — 2700 євро! Таких грошей у родині не було. Як пояснити дитині, що талант не зажди всеперемагаючий? На щастя, виручив фонд Леоніда Кучми, стипендіаткою якого є Саша. Там погодились оплатити всі необхідні витрати.
– Сашка вперше сіла у літак, трохи хвилювалась, — продовжує мама, яка супроводжувала її. — Ми прилетіли трохи раніше, побували у Ватикані і Венеції. Знаєте, що найбільше здивувало? Жодного недопалка чи пластикової пляшки у воді не побачили. Перед одним з музеїв стоїть статуя Давида – ніхто не нівечить, не відламує шматочок на пам'ять. Італійської спеціально не вчили, але непогано спілкуємось англійською, а вона – наче «палочка-виручалочка» у будь-якому кінці планети.
На бієнале 12-річна Олександра Авдєєва представила три свої картини — абстракцію «Всесвіт», «Літнє кафе», натюрморт «Осінні квіти».
– Спочатку всі вважали, що я проста відвідувачка, але коли бачили спеціальний бейджик учасниці, то здивуванню не було меж, — долучається до розмови Саша. — Мама каже, що збоку виглядало кумедно: у черзі за каталогами стою я – метр з лишком, а позаду велетні під два метри. Приємно, що мої роботи професіонали високо оцінили. Дивлячись на них, ніхто і не здогадувався, скільки років автору. Що надихає? Ідеї виникають спонтанно. Наприклад, «Літнє кафе» намалювала після перегляду передачі про Францію і її затишні бістро. У нас поки таких нема — от я на полотні і зобразила.
Серед учасників міжнародної виставки – багато відомих імен. Один молодий художник взагалі був протеже самої Мадонни. Очікували і на приїзд співачки, але в останній момент вона передумала.
Натомість завітало багато італійських знаменитостей — акторів, футболістів, політиків. Призових місць не давали, але кожного нагородили дипломом.
Після повернення у рідну Вінницю Сашенька повністю поринула у навчання — саме почались семестрові контрольні. Проте вже одну картину встигла намалювати і на подільській землі — «Подорожній». Мабуть, поїздка в Італію залишила свій відбиток у творчій душі юної художниці.
– Якось зранку, збираючись у школу, випадково побачили, що нас по телевізору показують, — сміється Тетяна Авдєєва. — Так неочікувано, бо й забули, що безліч телекамер знімали в аеропорту. Донечка в мене від Бога. Завдяки їй я особисто і з Президентом познайомилась, і світу трохи побачила…
Источник: Молодіжна газета Вінничини | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "
12-РІЧНА САША АВДЄЄВА ПРЕДСТАВИЛА СВОЇ РОБОТИ НА МІЖНАРОДНОМУ БІЄНАЛЕ У ФЛОРЕНЦІЇ. Серед учасників був і протеже самої Мадонни
"