У чому ж проблема, і чим незадоволені «діти війни»? Наша розмова з керівником Всеукраїнської партії «Діти війни», відомим аграрієм с.Радівки Калинівського району, Героєм України Анатолієм Пачевським.
– Анатолію Мартиновичу, які пільги належать «дітям війни» і на що можна розраховувати?
– Від самого початку дії Закону України «Про соціальний захист «дітей війни», тобто з 2006 року, ця категорія пільговиків не отримує основної пільги — соціальної допомоги у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком. Це тільки тому, що бюджет 2006 року не заклав на це коштів. Так само у 2007-му. Тому розрахунок соціальної допомоги здійснювали, виходячи з суми 19,91 грн. У 2008-2009 роках цю пільгу наче й дали, але не за нормою закону, а за урядовим рішенням — по 50 гривень, з яких після вирахунків залишилося... 47,5 гривні. А, відповідно до закону, мало бути 120-150 грн. Якби цього року така допомога виплачувалася, то б наближалася до 200 грн. у місяць.
– Тобто, «дітям війни» держава заборгувала кошти?
– В цілому держава заборгувала цій категорії пільговиків 35 мільярдів гривень. А кожній «дитині війни» (а всіх пільговиків в Україні 7 мільйонів осіб) впродовж 2007-09 р.р. винна понад 5 тисяч грн.
– Щоб повернути кошти, потрібно обов’язково звертатися у суд?
– В усіх регіонах України наша партія та громадське об’єднання «Діти війни» провели акції протесту, вимагаючи від держави повернути ошуканим людям заборговане. Вихід один: позиватися до суду. Наші юристи допомагають написати позовні заяви, порахувати заборгованість, дають практичні поради. Більше 50 тисяч «дітей війни» вже відсудили і отримують ці гроші, а півтора мільйона – виборюють своє право в судах. Суди незрозуміло чому приймають рішення повернути лише частину суми: 1000-1500 гривень. Є судді, надто лояльні до влади, то не хочуть приймати позовів від «дітей війни» або влаштовують тяганину на роки, тільки б держава не платила. Але ми готові продовжувати боротьбу за пільги цій верстві населення до повного їхнього відновлення. Якщо треба, то будемо звертатися до міжнародного суду, який змусить Україну відшкодувати людям ще й моральні збитки.
– І все ж, скільки часу треба чекати на рішення суду?
– Стягнути з держави борг важко. Боюся, що доведеться чекати не менше року. Та це все одно краще, ніж узагалі не отримати свого. Але наголошую, 50 тисяч «дітей війни» в Україні виграли суди.
– А з іншими пільгами для цих немолодих людей проблем немає?
– Все залежить від місцевої влади. У деяких регіонах діє 25% знижка в оплаті за газ, електроенергію, воду та централізоване опалення. Але є й такі, що не дають цієї пільги або дають частково. У громадському транспорті вони користуються безкоштовним проїздом, бо всі пенсіонери. А ось у «маршрутках» їх змушують платити або виганяють, тому що держава не відшкодовує перевізникам затрат на обслуговування пільговиків. А про інші пільги говорити нічого, вони несуттєві.
Источник: Вінницька обласна щотижнева газета "33 канал" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "
"ДІТИ ВІЙНИ" НА 65-му РОЦІ ПЕРЕМОГИ РОЗПОЧАЛИ ВІЙНУ... БОРГ УКРАЇНИ ПЕРЕД НИМИ - 35 МЛРД. ГРН.
"