Резонансне судове засідання Ямпільського районного суду під головуванням судді Миколи Дзерина за звинуваченням Могилів-Подільського міського голови М.О.Саволюка за статтею 365 ч. 2 Карного кодексу України дванадцятого лютого мало бути тривалим.
Aдже зал судових засідань був майже повністю заповнений свідками, людьми, які приїхали послухати цю сенсаційну справу аж з Могилева. Воно й не дивно — на кону стоїть не лише доля міського голови, а й міського ринку, який пан Саволюк намагається повернути у міську власність.
Першим судом заслуховувався свідок Олександр Акімов, який здійснював зварювання каркасів торгових точок «2 червня 2009 року близько 17 години» на ринку Стависький, коли і стався конфлікт між мером міста і головним бухгалтером ТОВ «Ринок Стависький» пані Н.В.Цуркан, що призвів до цієї кримінальної справи.
В ній одна сторона намагається довести, що міський голова безпідставно здійснював насильства, що «належать до категорії легких тілесних ушкоджень», пошкодження чужого майна, а інша доводить, що мер діяв виключно в межах законодавства, намагаючись, перш за все, вберегти людей від порушення техніки безпеки, яке могло призвести до жертв. Наполягає пан Саволюк і на тому, що без дозволу міської ради ніхто не мав права проводити будівельні роботи на ринку.
Свідок хоч і був безпосередньо в епіцентрі конфлікту, спершу досить неохоче згадував деталі протистояння. Сказав, що коли був на драбині та зварював каркас майбутнього базарного кіоска, приїхав мер міста і «турнув драбину». Але тут же поправився: «Я був у щиткові і не бачив, чи турнув…»
Несподіваною виявилася його фраза про те, що пан Саволюк нібито ліктем вдарив в груди потерпілу. Коли він став показувати, як саме ліктем Саволюк бив у груди жінку – стало зрозуміло, що ці свідчення докорінно суперечать іншим. Одним словом, головний свідок несподівано «ламав» всю справу.
Тоді заговорив суддя... Його слова викликали такий рішучий протест сторони захисту, який не часто побачиш у судах. Захисник пана Саволюка, представник Асоціації міст України, екс-нардеп І. Макар миттю підвівся зі свого місця і без дозволу головуючого став голосно робити зауваження судді. «Не підказуйте свідку!» - вимагав. М.Дзерин намагався зупинити адвоката реплікою про те, що тут він має право робити зауваження, але екс-нардепа це не злякало і він без тіні сум’яття ще більше пішов в атаку на суддю, вказуючи, що в процесі захисник має право подавати зауваження, якщо справа ведеться з порушеннями процесуального законодавства.
Після нетривалої перерви той же адвокат підсудного І.І. Макар заявив клопотання про відвід судді Миколи Дзерина такого змісту:
«Під час проведення судового слідства суддя Дзерин М.М. веде справу вкрай упереджено.
Так, під час судового засідання 13.01.10 р. суддя залякував свідка Войтка О.В., оскільки судді не сподобались правдиві свідчення цього свідка.
Усім свідкам суддя підказує, які потрібно давати свідчення, а при спробі захисту поставити питання, які б показували неправдивість чи суперечливість свідчень, суддя знімає такі питання».
В документі йшлося і про те, що судом стороні захисту були надані «підмінені відеодиски» конфлікту, що призвело до порушення карної справи проти мера міста.
«Таким чином, суддя М.М. Дзерин є явно упередженим стосовно підсудного Саволюка М.О. і підлягає відводу. Прошу задовольнити мою заяву».
Чи задовольнить заяву про відвід судді голова Ямпільського районного суду М.Ф.Боднарук, і кому іншому із суддів він передасть цю справу? В другій половині дня, в понеділок, стало відомо, що він не знайшов підстав для задоволення клопотання про відвід судді. Отож, той самий суддя Дзерин призначив чергове відкрите судове слухання в цій непростій справі на п’яте березня 2010 р.
Як вона йтиме після такого конфлікту – покаже час.
Источник: Вінницька обласна щотижнева газета "33 канал" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "
ПРИ РОЗГЛЯДІ СПРАВИ МЕРА СТАВСЯ КОНФЛІКТ
"