4 квітня буде рівно два роки з моменту, що розділив життя Ігоря Кацера на два різних життя: до аварії та після…
У той весняний вечір його білий, щойно привезений моряками аж із Австралії «Мерседес» проїхав на зелене світло усього 10 метрів до фатальної зустрічі зі скаженим «Субару»… Як так вийшло, що на перехресті вулиць Космонавтів та Келецької зустрілись ці два авто — досі розбирається слідство, суд і родина дивом та лікарями врятованого Ігоря. Бо вже за мить від удару в праве колесо його «мерс» відлетів на 20 метрів і ледь не став білою, вщент розбитою, труною для водія… І як не дивно, але побачення двох учасників тієї резонансної аварії, про яку говорила вся Вінниця – «наїзників» «Мерседеса» і «Субару» — відбулось тільки минулого вівторка… Вони майже через два роки зустрілись у суді, де один був із паличкою, а інший — у наручниках та за гратами.
– Ту машину – 190-й «Мерседес» — дуже любив, але встиг на ній поїздити лише трішки більше місяця! — розповів Ігор. – Купив її за 7 тисяч доларів у лютому в Києві, а вже 4 квітня від неї залишилась лише купа брухту… Бо в той вечір, десь після 10-ї вечора, я тільки доїхав до осьової лінії на Келецькій і встиг лише побачити яскраве світло ксенонових фар – на мене летіла попри червоне світло машина. Ще мить — і удар та темрява, бо втратив свідомість… Мій двотонний «мерс» летів, як від зіткнення з КамАЗом, а те «Субару легасі» зависло на паркані… Коли я прийшов до тями, то водія тієї автівки вже на місці не було. Кажуть, він гнався із ресторану на машині своєї громадянської дружини після сварки з нею… І його знайшли тільки на 4-ту добу. А я лише бачив крізь пелену, як в уповільненому кіно, натовп людей, сирени, мигалки, «швидку»… У мене вся голова була нафарширована склом, відірване вухо, зламані два хребці, роздроблені диски із зміщенням на 1 сантиметр…
– Як вас врятували? Це було у Вінниці?
– У місцевій лікарні мене тримали два тижні, але з кожним днем ставало все гірше і гірше… Я не знаю, чому, але внутрішніх переломів медики чомусь не бачили і за кілька днів я, мабуть, мав померти від страшенного болю… Бо руки і ноги почали відмовляти і серце от-от мало зупинитись. Допоміг кум – колишній лікар, який взяв знімки рентгену і отримав від світил хірургії «вирок»: тут йому вже ніхто не допоможе. Мало того, подивитись на мій унікальний випадок – загіпсованого ледь живого водія — професори тоді приводили студентів, як на шоу! В Київ на негайну операцію мене везли лежачого, у спеціальному бандажі. Дякувати Богу, я потрапив у руки молодого сміливого хірурга. Операція коштувала моїй родині близько 5 тисяч доларів, і ще рік я відновлювався як міг по лікарнях та військових санаторіях. Нині ходжу із паличкою, отримав другу групу інвалідності, більше 5 кілограмів не можу підняти, хворію астмою, руки трясуться… Але потрібно було бачити очі дітей, коли я усім смертям на зло повернувся додому.
– У суді ви вимагаєте 200 тисяч гривень із власників «Субару» за ту аварію… З початку року це своєрідний рекорд. Звідки така сума?
– Ми не «кровожадні», але досі співчуття і допомоги від Олега – водія «Субару» — та його родичів ми не отримали. Тому довелось позичати гроші, брати кредити і два роки виходити із цього аварійного штопору самотужки. І арифметика тут проста – 5 тисяч доларів – операція, 7 тисяч – машина, плюс реабілітація, інва-лідність, втрата працездатності… А як оцінити сльози, безсонні ночі та жах дітей, що у снах бігли в лікарню до тата у білому «Мерседесі»!.. Нам інша сторона процесу телефонувала кілька разів, але жодного разу ми порозуміння не знайшли. Навпаки, по мобільному нам сказали: «Ти інвалідом народився! За що тобі платити?»
І хоча водій «Субару» вже три місяці знаходиться під вартою, його рідня не змогла чи не захотіла вирішити цю суперечку в досудовому порядку… Тому останнє слово у цій резонансній справі має сказати Феміда.
Коментар експерта.
Адвокат Олексій Якименко:
– 4 лютого у Ленінському суді відбулось попереднє слухання цієї справи. Батьки Олега Яковлева запропонували сім’ї Ігоря Кацера посильну матеріальну допомогу, але отримали відмову…
А на клопотання захисту звільнити водія «Субару» з-під варти по амністії на підписку про невиїзд суд вирішив не міняти міру запобіжного заходу. Тому розгляд цієї справи, по суті, відбудеться вже за кілька тижнів.
Источник: Вінницька обласна щотижнева газета "33 канал" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "
ТРУНОЮ НА КОЛЕСАХ ЛЕДЬ НЕ СТАВ БІЛИЙ "МЕРСЕДЕС"
"