Держінспекція з контролю за цінами виявила порушення у формуванні тарифів. Споживачам повернули понад чотириста тисяч гривень.
З 62 суб’єктів житлово-комунального господарства у 31 випадку встановлено порушення чинного законодавства при формуванні та застосуванні тарифів на житлово-комунальні послуги.
Під час здійснення контрольно-наглядової функції спеціалістами інспекції встановлено необґрунтоване завищення тарифів на житлово-комунальні послуги, стягнення плати за фактично не надані послуги або надані не в повному обсязі.
Найбільші суми економічних санкцій застосовані до Барського комбінату, Теплицького КП «Житлокомунсервіс-Т», Брацлавського агроекономічного коледжу, КП «Вороновицький комбінат комунальних підприємств «Комунальник», Липовецького ВП ВКГ «Вінницяводоканал».
Останнім часом до інспекції надходить багато скарг від мешканців щодо введення двоставкового тарифу на послуги теплопостачання для населення. Як роз’ясняють у Держінспекції, особливість двоставкового тарифу полягає в тому, що умовно-постійні витрати або абонентська плата оплачується всіма споживачами протягом року щомісячно незалежно від наявності чи відсутності теплолічильника. Ці витрати не входять до тарифу за 1 Гкал теплової енергії та забезпечують підприємству надходження коштів протягом всього року, що дає змогу для проведення ремонтних робіт у літній період.
Держінспекцією цін області протягом 2009 року проведено 457 перевірок суб’єктів підприємницької діяльності по дотриманню вимог чинного законодавства з питань ціноутворення. Із них у 257 встановлені порушення чинного законодавства по формуванню та застосуванню цін і тарифів.
За наслідками перевірок Держінспекція цін застосувала санкції на загальну суму 4679,7 тис. грн.
Источник: Вінницька обласна щотижнева газета "33 канал" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "
400 ТИСЯЧ - ЗА ЗАВИЩЕНІ ТАРИФИ
"