Минулого тижня з території 195-го складу біля Калинівки, де зберігаються компоненти ракетного палива «меланж», вивезли другу партію небезпечного вантажу. Шість спеціальних залізничних цистерн, завантажених меланжем у селищі Ценжів Івано-Франківщини, прибули до Калинівки. Тут до них додали ще три цистерни з окислювачем ракетного палива, які й вирушили у напрямку україно-російського кордону.
– Ми завантажили близько 160 тонн меланжу у три спеціально обладнані залізничні цистерни, – розповів командир частини підполковник Віталій Селезень. – Протягом двох днів при температурі 20-30 градусів нижче нуля особовий склад частини бездоганно впорався із завданням. Специфіка перекачування меланжу в таких умовах нелегка, потрібно здійснювати постійний контроль, обігрівати технічні засоби з перекачування, розчин для нейтралізації меланжу.
Процес перекачування контролювали представники ОБСЄ, Державної екологічної інспекції у Вінницькій області, відділу екобезпеки Міноборони України, а регіональний санітарно-епідеміологічний загін проводив контрольні замірювання повітря. У результаті, контролери запевнили, що жодних недоліків не виявлено.
До речі, росіяни взяли не весь калинівський меланж, хоча мали б прийняти його повністю. Деякі його типи не підійшли за своїми властивостями замовнику. Тому решту окислювача ракетного палива іншого маркування, що залишився на території 195-го складу (понад триста тонн), перевезуть на інші профільні склади Збройних сил України, адже до червня цього року частину в Калинівці буде розформовано.
Нагадаємо, що у вересні минулого року Міноборони України та ОБСЄ підписали контракт на утилізацію компонентів ракетного палива «меланж» у присутності представників російського виконавця, який виграв тендер на утилізацію меланжу. Організація з безпеки і співробітництва в Європі взяла на себе зобов’язання допомогти Україні протягом 2009-2010 років знищити перші 3168 тонн меланжу у військових частинах на Вінниччині та Івано-Франківщині.
Источник: Вінницька обласна щотижнева газета "33 канал" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "
КАЛИНІВСЬКИЙ МЕЛАНЖ ЗНОВУ ВИЇХАВ ДО РОСІЇ. АЛЕ НЕ ВЕСЬ…
"