З першого жовтня 2009 року в Україні мали бути відключені всі мобільні телефони, нелегально завезені у нашу державу. Втім, день «Ч» настав, а нічого не відбулось.
Проте у ЗМІ почала з’являтись інформація, що страшний для підпільних «мобілок» день перенесено на 16 лютого. Отож, якою є правда у цій ситуації? Відповідь на це питання дає заступник начальника Вінницької філії Українського державного центру радіочастот Геннадій Гота.
- Так, дійсно, мова спочатку йшла про 1 жовтня, — розповідає Геннадій Гота. — Але оператори мобільного зв’язку не встигли до цієї дати встановити додаткове GSM-обладнання, яке дозволяє блокувати нелегальні мобільні. Тому було вирішено перенести початок відключення на 16 лютого 2010 року. Це дата, коли вони будуть готові.
Що стосується телефонів, які були придбані до 1 жовтня 2009 року, то вони отримали амністію і відключатись не будуть. А всі апарати, куплені після цієї дати, якщо їхніх індивідуальних кодів (ІМЕІ) немає у базі даних операторів мобільного зв’язку, будуть відключатись. Це стосується крадених і контрабандних телефонів.
Згідно з вимогами законодавства, продавець, який ввозить в Україну мобільні телефони, зобов’язаний внести у базу даних всі їхні ІМЕІ-коди. Подивитись такий код можна на бірці під акумулятором, прямо там, де ви його купуєте. А далі перевірити, в якому списку знаходиться цей телефон: у «білому» (легалізований), у «сірому» (під знаком питання) чи «чорному» — (крадений чи який перейшов з «сірого» списку і питання з якими вже вирішено: з 16 лютого він буде відключений). «Сірі» мобільні — це апарати, ІМЕІ яких продавець ще міг не встигнути ввести у базу даних, але вже пустив їх у продаж. Список їхніх ІМЕІ він може подати протягом трьох місяців.
Перевірити, в якому списку знаходиться стільниковий, який ви купуєте, можна одразу в магазині. Для цього необхідно вставити у новий телефон картку продавця чи свою і набрати *#06# — тоді висвітлиться ІМЕІ апарата, який ви купуєте. Звірте його з тим, що написано на бірці під акумулятором.
Далі можна подивитись, чи занесено ваш ІМЕІ в базу даних, через Інтернет або ж відправивши SMS з цим кодом на номер *307#. Вам прийде повідомлення про те, до якого з трьох списків належить ваш мобільний. Якщо він у «сірому» і якщо протягом 3 місяців з дня отримання «SMS-ки» він не з’явиться у «білому» списку, апарат буде заблоковано. Щоправда, може статись помилка й ІМЕІ-код вашого апарата таки внесли у базу даних, але помилились цифрою... Тут необхідно перевірити. Бо такі випадки є. Тому варто звернутись до продавця, який вам продав апарат і який має право на ввіз мобільних. Він виправить помилку і ваш стільниковий стане «білим».
Але якщо остаточно відомо, що телефон знаходиться у «чорному» списку, то з ним все закінчено. Тоді варто йти до продавця, показати чек і вимагати у нього гроші за проданий підпільний телефон. Якщо він відмовиться — звертатись в управління захисту прав споживача із заявою, що вам продали неякісний товар. Чеки всі мають бути на руках. Продавець буде відповідати згідно з законом. Третього варіанту немає.
Фахівці радять купувати телефони у магазинах, а не де доведеться, бо ніхто гарантії «білий» він чи «чорний» невідомо чи дасть.
Стосовно 16 лютого, то SMS-ки будуть відправлятись партіями.
Источник: Вінницька обласна щотижнева газета "33 канал" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "
НЕЛЕГАЛЬНІ МОБІЛКИ ВІДКЛЮЧАТИМУТЬ З 16 ЛЮТОГО
"