Потужний вибух пролунав минулої середи близько 11-ї ранку в одному з під’їздів п’ятиповерхового будинку по вулиці Некрасова, 42.
- До нас приїхали «жеківські» зварювальники зі зварювальним апаратом, принесли два балони, але ще не почали нічого робити. Я в цей час була у квартирі, на кухні, аж тут - «бабах!» - скло та шибки вилетіли. Стовп пилюки піднявся. Я так перелякалась, у шоковому стані вибігла на балкон, думаю - стрибати чи що? Може, балон чи газ вибухнув, щось горить чи не горить, - розповіла мешканка будинку Оксана. - До того ж, двері були зачинені, там кодовий замок. Якби були відкриті, то воно б на вулицю вийшло усе, а так у під’їзд, у двері вдарило. Людей купа була, міліція, перекрили усе. А балон зварювальний розірвало повністю, аж вивернуло назовні. І добре, що він був унизу… А поверхами вище, на сходах, ще й кисневий балон був…
- Я якраз пішла зранку за молоком, повернулась близько 12-ї години. Дивлюсь - Боже, що це таке? Усе обгороджене, повно міліції… А чоловіки кажуть, що це «зварка» вибухнула і з першого по п’ятий поверх усі вікна вибило. Я за свої вікна так перелякалась, хоча вони на вулицю виходять… Але вікна усі цілі. Це ще добре, що на другому поверсі було розбите вікно, і повітря туди вийшло, - зазначила ще одна мешканка Надія Антонівна.
Втім, причина вибуху - у зварювальному апараті. За словами начальника Вінницького міськуправління міліції Юрія Куцого, того ранку двоє працівників місцевого ЖЕКу мали заварити опалення одному з мешканців під’їзду. Вони взяли апарат, який працює на карбіді, але там була мала кількість води. І поки один із зварювальників залив туди частину води і пішов набрати її ще, апарат, котрий стояв на вході до під’їзду біля поштових скриньок, вибухнув… Вибухом вибило усі вікна на сходах з першого по п’ятий поверх та пошкодило лутки та замки дверей, але пожежі та руйнувань не сталось. На щастя, обійшлось без потерпілих – під’їздом ніхто не проходив, та й працівники ЖЕКу відійшли.
Нині усі вікна у під’їзді вже засклені. Про надзвичайну подію через день нагадували лише бите скло надворі, уламки цегли, зірвана штукатурка на стінах та поштові скриньки. Звісно, і люди, які досі жваво обговорюють надзвичайну подію. А ще кажуть, що місцевий ЖЕК проводитиме ремонт будинку.
Як пояснив Юрій Куций, орієнтовна причина вибуху – порушення правил техніки безпеки, адже для безпечної роботи цього апарату повинна бути відповідна пропорція карбіду, залита водою. При малій кількості води з карбіду іде виділення газу, до того ж, балон був герметично закритий, а шланги замерзли. Правоохоронці з’ясували, що зварювальний апарат комунальники придбали десь місяць тому, він пройшов випробування та був на гарантії. Нині матеріали передані до прокуратури.
Источник: Вінницька обласна щотижнева газета "33 канал" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "
ЗВАРЮВАЛЬНИЙ АПАРАТ ВИБУХНУВ У ЖИТЛОВОМУ БУДИНКУ
"