На День соборності України Президент України Віктор Ющенко присвоїв Степану Бандері посмертно звання Героя України. Для когось це довгоочікувана мить істини, для інших – ганебне рішення. Що з цього приводу думають на Вінниччині - ми запитали у земляків.
Віталій Гусар, голова Вінницької обласної організації Конгресу українських націоналістів, схвально поставився до цієї події:
– Вінницькі націоналісти тричі зверталися до Віктора Ющенка з проханням присвоїти Степану Бандері звання Героя України. Ми очікували на це ще у 2009 році на 100-літній ювілей патріота. Але краще пізно, ніж ніколи. Президент виконав свою обіцянку. Переконаний, діти у школі тепер по-новому вивчатимуть історію свого народу і по-новому розцінюватимуть постать Бандери. Бо та нація, яка не знає своєї історії, не має права на майбутнє. Такі хлопці, як Коновалець, Бандера, Петлюра достойні бути вшанованими нащадками. Їхні війська воювали проти окупантів — поляків, більшовиків та фашистів.
Бандерівців звинувачували, що вони були заодно з фашистами, але це страшна неправда. Архівні документи засвідчують, що саме «НКВСівці», переодягнені у форму вояків української повстанської армії, обкрадали та знущалися над мирним населенням. За проголошення Української Республіки 30 червня 41-го року у Львові Бандеру за особистою вказівкою Гітлера уже 3 липня заарештували і посадили у концтабір. Його братів знищили. У 46-му році, під час Нюрнберзького процесу, було засуджено нацизм і націонал-соціалістичну ідеологію. За український націоналізм, за УПА — ні слова не сказано.
Сподіваюсь, що молоде українське покоління – ровесники незалежності – розставлять всі крапки над «і» та по-справедливості розсудять історію.
Депутат Вінницької міської ради від Компартії України Олександр Парвадов вважає цей указ Президента «продовженням його бездарної політики»:
– Я не прихильник переписування історії. А вся політика Ющенка тільки до цього і зводилася — розколоти українське суспільство та внести розбрат між братніми народами. А цей указ — ще один камінь спотикання у російсько-українських відносинах.
Це схоже на агонію людини, яка як Президент не змогла реалізувати великий відсоток довіри своїх громадян. Ющенко навмисно видав указ про присвоєння Бандері Героя України після першого туру. Якби він зробив це раніше – не набрав би і тих 5% голосів. А так йому вже нічого було втрачати. Цей указ висміюють і комуністи, і «регіонали». Ми ще з самого початку виступали проти політики Ющенка.
Источник: Вінницька обласна щотижнева газета "33 канал" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "
ЧИ ВИЗНАЮТЬ ВІННИЧАНИ СТЕПАНА БАНДЕРУ ГЕРОЄМ УКРАЇНИ?
"