– Нас двоє і восьм еро дітей. Як розміститися усім на 23,5 квадратних метрах нових апартаментів?.. Якщо за нормами, на кожного члена сім’ї повинно виділятися 13,69 кв. м житлової площі, — обурюється Олег Корецький, голова багатодітної сім’ї.
Досі сім’я Корецьких жила у трикімнатній квартирі житловою площею 38 квадратних метрів.
– Ця квартира нам дісталася ще від моєї бабусі. Раніше нам цього вистачало. Але сім’я збільшується. Діти різного віку і розвитку. Найменшій Лізочці — три з половиною, найстаршому Миколі – двадцять. У кожного свої інтереси та потреби, але через брак площі живемо усі на купі. Ми не можемо навіть розселити хлопчиків і дівчаток. У нас з чоловіком також немає своєї кімнати, — скаржиться пані Ольга, багатодітна мати.
Найважче доводиться трьом школярам та двом студентам.
– Молодші завжди заважають робити уроки старшим. 17-річна Вероніка – студентка, вчиться на архітектора. Їй потрібно виконувати багато робіт по кресленню, а у нас навіть великого стола немає. Вона тікає з дому як не в бібліотеку, то до друзів, щоб нормально підготуватися до занять, — додає мати.
Окрім семи старших ді-ток, в Ольги та Олега є восьмирічна Світлана – інвалід.
– Їй було півтора року, коли вона впала з балкона. Я не помітила, коли Світланка вийшла на балкон і вилізла на велосипед, який там стояв. Велосипед похитнувся – і вона впала донизу. Через травму голови доньці видалили частину мозку, – каже пані Ольга.
У чергу на житло Ольга Корецька стала ще у 1994 році. Подружжя вже тоді мало троє діток. За шістнадцять років Олег Пилипович неодноразово оббивав пороги міськвиконкому та облдержадміністрації з проханнями про допомогу на розширення житла.
Коли багатодітний батько в черговий раз звернувся у чиновницькі кабінети, щоб добитися пільг для своїх дітей, він випадково потрапив у потрібний час у потрібний кабінет.
– Я мав при собі цілу папку документів, у якій були зібрані усі довідки, копії свідоцтв та паспортів. Коли мені сказали, що збирають документи пільговиків для отримання квартир, я додав тільки заяву – і мене занесли у список. Просто пощастило, тому що нас ніхто не ставив до відома про таку можливість, — каже Олег Пилипович.
На Старий Новий рік, 14 січня, Ользі Корецькій видали ордер на квартиру в новобудівлі по вулиці Червоноармійській.
– Ввечері 13 січня нам зателефонували та запросили наступного дня до БК «Зоря» на вручення ордерів на нові квартири. Діти зраділи, мало не до стелі стрибали. Сказали, що Тимошенко виділила гроші на будівництво пільгового житла, — розповідає пані Ольга.
Ордер, виданий Корецьким, дійсний тільки 30 днів. Тобто до 14 лютого сім’я повинна вже заселитися у нове житло, але дотепер вони ще не бачили обіцяних апартаментів.
– Ходили мої хлопці, але їх не впустили. Сказали, що будинок добудовується, ведуться остаточні ремонтні роботи, — каже господиня.
– Не знаю, як повестися. Всім переїжджати до нової квартири – безглуздо, бо все одно не розмістимося. Доведеться розділятися. Можливо, переїдуть двоє старших синів. Але й тоді вивільниться тільки два дивани, навіть не одна кімната, — журиться мати.
Згідно з чинним законодавством, сім’я Корецьких має право на позачергове отримання квартири або садибного одноквартирного будинку із житлового фонду соціального призначення згідно з Законом України «Про житловий фонд соціального призначення» №3334-ІV від 12.01.06 року.
– У статті 11 п. 12 цього закону вказується, що сім’я з п’ятьох і більше дітей має право на позачергове отримання квартири, а у статті 12 п. 11 йдеться про пільги для сім’ї, яка має дитину-інваліда віком до 18 років або інваліда дитинства І чи ІІ групи. У нас така Світлана. Тому я звертався до заступника мера з проханням розглянути питання, на який обсяг житла має право моя сім’я, — розповідає голова сім’ї Олег Корецький.
Заступник міського голови Анатолій Ворона запевнив, що питання про розподіл житла у найближчий час буде переглядатися. І якщо сім’я Корецьких за законом має право на більше житло, вони його отримають.
Источник: Вінницька обласна щотижнева газета "33 канал" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "
РОДИНІ ІЗ ДЕСЯТИ ЧОЛОВІК ДЕРЖАВА ВИДІЛИЛА ОДНОКІМНАТНУ КВАРТИРУ
"